Windows 7 - połączenie internetowe

+1 głos
wizyt: 3,070

Witam,

 

Mam następujący problem. Posiadam Windows 7 RC EN i mam jeden bardzo wkurzający problem z którym nie potrafię sobie poradzić ani nie potrafię znaleźć odpowiedzi w internecie.

Mianowicie kiedy łącze się z internetem (Dialog) wpisuję login i hasło i daje aby zapamiętał login i hasło. Jednak po rozłączeniu i próbie ponownego połączenia ZAWSZE pyta znowu o to samo i NIGDY nie zapamiętuje tych ustawień. Nawet jak zmienie użytkownika to rozłącza i znowu trzeba na nowo wszystko wpisywać. Szukałem w opcjach w Windowsie nie znalazłem. Proszę o pomoc bo już niewiem co robić nie będe do Microsoftu przecież pisał :P

 

Pozdrawiam

21 sierpnia 2009 w Internet przez użytkownika Amallord Poziom 2 (250)
   

5 odpowiedzi

+1 głos
Do łączenia z netem używasz Dialogowego programiku ? Nie mogę teraz sprawdzić jak to wygląda w W7 ale pod XP najlepiej skonfigurować nowe połączenie PPoE i tam wpisać hasło i login. Z windowsa XP i Dialogu już nie korzystam ale zawsze w ten sposób się łączyłem i nie musiałem ponownie podawać danych logowania.
odpowiedź 21 sierpnia 2009 przez użytkownika grzechog Poziom 4 (1,180)
+1 głos
Poprawka: Zapomniałem dopisać. Do łączenia nie używam żadnego programu. Po prostu konfiguruję nowe połączenie PPoE i tam wpisuje login i hasło i daje żeby zapamiętał ale nie zapamiętuje nigdy.
odpowiedź 21 sierpnia 2009 przez użytkownika Amallord Poziom 2 (250)
0 głosów
Pozostaje ci zmiana wydania (bulid'u) siódemki na wersję w której nie ma tego problemu (7077), albo u kogoś pobranie wszystkich łatek jakie są oferowane przez Windows Update i być może problem ustąpi.
odpowiedź 21 sierpnia 2009 przez użytkownika ZeTek Poziom 6 (7,620)
0 głosów
wszystkie łatki, updaty są ściągnięte i zainstalowane. Myślałem że może jest jakaś osobna łatka do dociągnięcia albo można coś w plikach pozmieniać i ktoś będzie wiedział. Przecież tu sami geniusze :>
odpowiedź 21 sierpnia 2009 przez użytkownika Amallord Poziom 2 (250)
0 głosów
Podejrzewam, że jest to "mały błąd" Windowsa. Wersja RC nie jest jeszcze wersją finalną.

Ja posiadam Windows 7 RC build 7100 i mam tak samo w Microsoft Outlook. Mam skonfigurowane konto Hotmail zaznaczam zapamiętaj hasło a i tak za każdym razem muszę wpisywać hasło i login.

W XP i na Vista wpisałem raz, zaznaczyłem opcję zapamiętaj hasło i było ok, a w Windows 7 nie jest.
odpowiedź 22 sierpnia 2009 przez użytkownika tjntjntjn Poziom 7 (21,760)
...