Jak przywrócić konto użytkownika i odzyskać dane??

+1 głos
wizyt: 13,019
Witam. Mój problem polega na tym, że z innego konta użytkownika komputera zostało usunięte drugie konto, na którym znajdowało się wiele zdjęć i dokumentów tekstowych. Czy jest techniczna możliwośc odzyskania tych danych? Proszę o odpowiedź za którą z góry dziękuję.
13 września 2008 w Oprogramowanie przez użytkownika gertuf Poziom 4 (1,000)
   

4 odpowiedzi

+2 głosów
Na początek: jaki system, jaki system plików.

Pierwszy krok: sprawdzenie czy w systemowym katalogu "użytkownicy" jest stary katalog z nazwą starego usera.
A najlepszym rozwiązaniem będzie IMO postąpienie jak w przypadku normalnego skasowania danych. Czyli bezwzględne odłączenie dysku, tak aby komputer "nie rył" po dysku, a potem podłączenie do innego komputera i przeskanowanie programem do odzysku. Polecam soft z serii GetDataBack, zarówno do partycji NTFS jak i FAT.
odpowiedź 14 września 2008 przez użytkownika MicMar Poziom 5 (4,680)
+1 głos
Poszukaj na partycji z systemem folderow:
X:\Users\Nazwa_uzytkownika
X:\Użytkownicy\Nazwa_uzytkownika
X:\Documents And Settings\Nazwa_uzytkownika
Jezeli znajdziesz nazwe skasowanego uzytkownika w ktoryms z folderow znaczy ze dane nie zostaly usuniete i mozesz normalnie uzyskac do nich dostep. Jezeli nie znajdziesz tego to podaz za rada uzytkownika MicMar. Pozdrawiam :)
odpowiedź 14 września 2008 przez użytkownika GreQonE Poziom 10 (123,790)
+1 głos
Tak jak koledzy przede mną. Odłączyć dysk i przeskanować na innym komputerze tylko i wyłącznie EasyRecovery 6.10 Professional. Sam kiedyś straciłem 500 GB danych (po formatowaniu!!) i odzyskałem 95 %. Testowałem chyba 5 programów i ten okazał się najlepszy.
odpowiedź 23 września 2008 przez użytkownika SubZero Poziom 1 (230)
0 głosów
Qmpel raz nie mógł się zalogować na konto. Miał tam hasło. Stworzył nowe konto admina, ale nie mógł wejść do katalogu poprzedniego usera. Miał NTFS.
odpowiedź 25 września 2008 przez użytkownika msip15 Poziom 4 (1,860)
...