Kamerka sama się włącza

0 głosów
wizyt: 8,383
Kamerka sama się włącza to raczej nie wirus robilem skan: f secure, eset. W skype pisze ze kamerka jest uzywana przez inny program. Włącza się ni z tąd ni z owąd. Kamerka w monitorze ASUS VK222H
2 czerwca 2010 w Kamery przez użytkownika ondrikk Poziom 5 (2,940)
   

6 odpowiedzi

0 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Jak dla mnie wirus. Pełno w sieci jest tego (KŚ opisywał szczegółowo je). Sprawdź G-datą, Malwarebytes Anti-Malware. Posprawdzaj wszystkie procesy i autostart tylko jakimś programem a nie przez Windowsa np. WinPatrol, jv16 PowerTools, Cacheman. Ale najbardziej polecam ten drugi. Wszystkie które wydają ci się podejrzane to napisz postaramy się ocenić czy to jakiś syf!!!
odpowiedź 4 czerwca 2010 przez użytkownika adex3 Poziom 4 (1,840)
wybrane 9 listopada 2013 przez użytkownika TheSpeed
0 głosów
Luknij czy czasem wraz z autostartem nie włącza się program od kamerki do rejestracji obrazu, możliwe, że program się załącza i zabiera zasoby, przez co w skype'ie już jest nie dostępna. Asus lubi dużo mieszać i możliwe, że to jest powód.
odpowiedź 2 czerwca 2010 przez użytkownika killerPL Poziom 8 (27,410)
0 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2010 przez użytkownika ondrikk Poziom 5 (2,940)
+1 głos
1.Sporo trojanów ma opcję podsłuchu/podglądu, być może ktoś z znajomych robi ci dowcip.
Sprawdź ewentualnie czy w twoim antywirusku nikt nie dodał do zaufanych jakiegoś podejrzanego programiku.

2.Spróbować zawsze możesz odinstalować kamerkę wraz z aplikacją i spróbować zainstalować najnowszy sam sterownik ze strony asusa.
odpowiedź 3 czerwca 2010 przez użytkownika k4riusz Poziom 4 (1,690)
0 głosów
sterowniki są razem z systemem, a w antywirusie czysto
odpowiedź 3 czerwca 2010 przez użytkownika ondrikk Poziom 5 (2,940)
0 głosów
rzeczywiscie - podejrzany proces. proponuje go zamknac, permanentnie wylaczyc. mozna przeskanowac system pod katem nieprawidlowych/zlosliwych wpisow do rejestru programami - malwarebytes anti malware, search&destroy a cooooo doooo samowlaczajacej sie kamery, to tak jak radzili przedmowcy - odinstalowanie sterownika kamery i oprogramowania doń, o ile jakies bylo. restart. powtorna instalacja [nowych, jak sa jakies. firmware jak jest nowszy, to tez mozna sprobowac wgrac] sterownikow nie z systemu, tylko od-producentowych, asusa. jesli nie zmieni sie nic, to mozna probowac rzeczywiscie sprawdzic, czy na sterownikach systemowych beda te same objawy, ktores opisal. i jeszcze tak z glupia frant, czy twoja karta graficzna ma jakies wejscia/wyjscia video, ktore wykorzystujesz podlaczajac np.kamere wideo albo jakies inne gadzety?
odpowiedź 4 czerwca 2010 przez użytkownika serdelkofil Poziom 7 (10,250)
...