ciągły sygnał z głośnika systemowego

+2 głosów
wizyt: 6,016
Witam, mam poważny problem z komputerem. Jak w tytule, chodzi o dziwne piszczenie systemu (głośnik systemowy). System działa poprawnie, temperatury w porządku, nic sie nie pali/haczy/zawiesza. A jednak krótko po włączeniu komputera dźwięk zaczyna nagle buczeć (podobny do sygnału karetki). Co to może być ? Jak to wyłączyć? Jak sprawdzić w czym problem? Proszę o pomoc.
25 kwietnia 2008 w Inne przez użytkownika user testowy Poziom 4 (1,390)
   

3 odpowiedzi

0 głosów
Sygnał jakby karetki na mojej starej płycie Abita sygnalizował przekroczenie progu bezpiecznej temperatury procka (ustawiało się taki alarm w biosie, zakładka PC Health). Jeżeli to by to było to, to możliwe przyczyny to:
1) faktycznie zbyt wysoka temp. procka czyli za wysokie przetaktowanie albo za słabe chłodzenie - wyje po jakimś czasie jak procek się nagrzeje - rozwiązania wiadomo jakie;
2) zbyt niski próg alarmu dla danego rodzaju procka - wyje po jakimś czasie jak procek się nagrzeje - trzeba sprawdzić w specyfikacji procka jakie temperatury on jest w stanie znieść i zmienić poziom alarmu na właściwy (o ile się da);
3) niewłaściwe podłączenie wtyczki wentylatora procka, często się zdarza, że zamiast do gniazda płyty do tego przeznaczonego składacze wkładają ją do innego (pasującego) gniazda zasilania wentylatora, np. gniazda wentylatora chipsetu - ujawnia się od razu po włączeniu kompa - rozwiązanie: sprawdzić w instrukcji płyty gdzie powinna iść wtyczka wentylatora procka i ewentualnie przełożyć.
odpowiedź 16 lipca 2008 przez użytkownika crouchingtiger Poziom 1 (140)
0 głosów
Może być również tak:
1. Masz duży wentylator który kręci się wolniej niż próg alarmu ustawiony w biosie lub programie monitorującym.
2. Alarm ustawiony również dla wentylatora chipsetu, a ten jest chłodzony pasywnie lub j.w. (brak wentylatora - sam radiator)
3. Radiator do luftu i procesor/chipset się przegrzewa.
4. W obudowie jest piekarnik (jest źle wentylowana).
5. Lub jak napisał crouchingtiger wentylator procesora nie jest wpięty w gniazdo CPU_FAN (tak zwykle jest oznaczane) ale w np.: MB_FAN lub SYS_FAN, albo jeszcze gorzej przejściówką w MOLEX'a.
odpowiedź 21 lipca 2008 przez użytkownika patryk78 Poziom 3 (810)
0 głosów
A może bateria BIOS-u jest wyczerpana.
u mnie tak się działo gdy czyściłem kompa i odłączyłem wszystkie wentyle, a na końcu zapomniałem podłączyć wentyla od proca. o dziwo proc pracował temp po 60/80+ (Athlon 64X2 3800+) ale wtedy się skapowałem ze wentyl nie jest podłączony (okno z pleksy)
odpowiedź 29 stycznia 2009 przez użytkownika deejaykari96 Poziom 1 (180)
...