Jaki darmowy antywirus ?

+1 głos
wizyt: 7,015
Witam aktualnie używam KIS 2012 (programów tego producenta użwałem od blisko 5-ciu lat) niestety moja licencja wygasła i nie mam w tej chwili gotówki na kolejną. Zmuszony jestem usunąć KIS`a ponieważ cały czas wyskakują komunikaty i zdarza się że wyrzuca mnie z gry do pulpitu. (gram głównie multiplayer dlatego to takie uciążliwe). Jaki powinnienem wybrać darmowy antywirus? Znajomy polacał Avast+ , ale coś mi się wydaję, że to starszny chłam. Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam w słoneczny majowy weekend.
P.S. A może ten aast daje radę?
30 kwietnia 2012 w Bezpieczeństwo przez użytkownika arthus1993 Poziom 5 (2,860)
   

14 odpowiedzi

+3 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Używałem Comodo. Nie polecam. Firewall w porządku, ale antywirus nie daje rady. Pierwsze ściąganie definicji: zajmują ponad 100 MB i ciągnie się aktualizacja w nieskończoność. Generalnie program dobry kiedy się wyłączy antywirusa, a używa jedynie zapory.

Eset jest jednym z najlepszych rozwiązań, ale po pierwsze jest płatny. A po drugie tutaj z kolei mamy bardzo dobry antywirus w połączeniu z przeciętnym dość firewallem.

Avira utrzymuje się w czołówce antywirusów. Wprawdzie generuje czasem fałszywe alarmy, ale ma dość wysoki współczynnik wykrywania nieznanych zagrożeń. Kiedyś używałem w połączeniu z darmową zaporą Outpost i duet sprawdzał się znakomicie.

O nowym Avaście nie wiem za wiele. Być może to prawda ze zmianą na plus, ale kiedyś nie raz musiałem znajomym ratować komputery z Avastem: usuwałem go i nawet instalacja wersji demonstracyjnej Eseta potrafiła wykryć kilkadziesiąt infekcji. Dlatego mam uraz do Avasta i jakoś nie korci mnie by go używać.

Na chwilę obecną używam MSE i jest w porządku. Postanowiłem zobaczyć jak się sprawdzi na Win 8 DP i zostawiłem. Wszystko jak do tej pory w należytym porządku.
odpowiedź 1 maja 2012 przez użytkownika phillosoff Poziom 10 (180,140)
wybrane 9 listopada 2013 przez użytkownika TheSpeed
+1 głos
Ja od zawsze używam Avira Free Antivirus. Jest darmowy, często uaktualniane są bazy danych oraz sam program. Nie obciąża systemu, obsługa jest intuicyjna (poza tym istnieje wiele poradników w Internecie na temat konfiguracji programu).
Minusem jest to, że nie jest po polsku, nie ma skanera poczty oraz firewalla. Wszystkie te dodatki w wersji płatnej.
odpowiedź 30 kwietnia 2012 przez użytkownika K-A-M-I-L Poziom 5 (2,990)
+2 głosów

Polecam taką kombinację:
Avast Free Antivirus 7, który wcale nie jest chłamem, do codziennej pracy na pewno wystarczy. Ma przeciętny silnik skanujący, ale wiele, ciekawych funkcji, np. Auto Sandbox lub system reputacji (nowość).
W ustawieniach avasta włącz wykrywanie PNP (potencjalnie niebezpiecznych aplikacji. Do tego jako ochrona WWW zainstaluj BitDefender Traffic Light, ale jako dodatek do przeglądarki, nie pełny program http://trafficlight.bitdefender.com/extensions.html

I teraz jako opcja, ale bardzo rekomendowana: Win Patrol Free
http://www.dobreprogramy.pl/WinPatrol,Program,Windows,13058.html
Monitoruje on autostart, zaplanowane zadania, pluginy itp. Alarmuje, kiedy jakaś aplikacja próbuje dodać się do autostartu.

Masz router WiFi?


odpowiedź 30 kwietnia 2012 przez użytkownika pianista47 Poziom 2 (390)
–1 głos
Hej, z Avastem mam słabe doświadczenia, już kilka kompów musiałem po nim reanimować, podpowiadana Avira jest całkiem OK, poza tym mam bardzo pozytywną opinię o duecie Microshita, czyli MS Security Essentials + Windows Defender. Pozdr.
odpowiedź 30 kwietnia 2012 przez użytkownika sloomek Poziom 4 (1,950)
+2 głosów
Avast, zero problemów u mnie, działa super :) polecam
odpowiedź 30 kwietnia 2012 przez użytkownika havok Poziom 7 (17,530)
0 głosów
Nie da się razem używać Microsoft Security Essentials i Defendera. Ten drugi jest wyłączany po instalacji MSE. Generalnie właśnie obecnie korzystam z Security Essentials i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej była Avira i też było OK.
odpowiedź 30 kwietnia 2012 przez użytkownika phillosoff Poziom 10 (180,140)
0 głosów
Instalowanie 3 czy 4 programów dla mnie jest bez sensu. Obecnie bez wątpienia najlepszy jest avast. Najlepsza wykrywalność, a pecet obciąża nawet mniej niż ESET który jest płatny! Jak bardzo chcesz to możesz doinstalować jakiś firewall. Avast faktycznie kiedyś był do kitu, obciążał kompa i wywalał mnóstwo fałszywych komunikatów ale tamten i ten do dwa zupełnie inne programy ;) sam kiedyś unikałem avasta a teraz go mam i jestem bardzo zadowolony, szybko skanuje, nie zamula. Słowem bajka :)
Tutaj możesz sobie porównać różne antyviry
http://www.avast.com/pl-pl/best-antivirus
odpowiedź 1 maja 2012 przez użytkownika piterk2006 Poziom 4 (2,360)
–1 głos
Witam również używam od jakiegoś czasu Microsoft Security Essentials według mnie doskonały antyvirus już nie pamiętam kiedy miałem jakiegoś virusa bardzo polecam.
odpowiedź 1 maja 2012 przez użytkownika pawel123 Poziom 6 (5,480)
–2 głosów
Polecam Comodo Internet Security. Bezpłatny pakiet zabezpieczający składający się z cenionej przez wielu użytkowników na świecie zapory systemowej Comodo Firewall i programu antywirusowego Comodo AntiVirus.
TU masz link do forum Comodo:
http://forums.comodo.com/polski-polish-b80.0/
Znajdziesz tam informacje na temat konfiguracji pakietu jak również ewentualnie inne ciekawostki na jego temat.
odpowiedź 1 maja 2012 przez użytkownika Pablo7403 Poziom 4 (1,540)
+2 głosów
Ja mogę osobiście polecić AVG. Jak dla mnie bardzo dobry antywirus.
Jeżeli mogę, to odsyłam -> http://www.dobreprogramy.pl/Test-bezplatnych-programow-antywirusowych-2012,Artykul,28720.html wszystko przejrzyście ukazane. ;)
odpowiedź 1 maja 2012 przez użytkownika ZolwiQ Poziom 1 (190)
0 głosów
Ja polecam comodo ale tylko firewall,( + MS SE , avast, avira) to bardzo zblizony poziom jak rozsadnie kozystasz z kompa to dadza rade avira ma najwieksza baze danych ale starszy silnik niz konkurencja
odpowiedź 2 maja 2012 przez użytkownika ICE1979 Poziom 8 (35,860)
–3 głosów
Polecam antywirus Panda Cloud Antivirus FREE. Używam go już od ponad roku i sprawuje się bardzo dobrze. Nie obciąża bardzo komputera i ma zawsze aktualną bazę wirusów, ponieważ działa w chmurze. Tu link do programu http://www.cloudantivirus.com/en/#!free-antivirus-download
Mam nadzieję, że pomogłem.
odpowiedź 2 maja 2012 przez użytkownika bartossi Poziom 2 (370)
+2 głosów
Panda ma słabą wykrywalność. Nie polecam tych chmuropodobnych jako główna linia obrony, co najwyżej pomocnicza ale to ryzykowne bo mogą się gryźć.
odpowiedź 2 maja 2012 przez użytkownika piterk2006 Poziom 4 (2,360)
0 głosów
Mam Avasta Free i naprawde jestem zadowolony nie wyskakuje milion okienek działa cichutko nie muli kompa i się spisuje nie mam ani jednego robala dużo płyt i pentaków przynosze do domu i zawsze coś znajdzie na conajmniej jednym baza wirusów jest aktualizowana co 2~3 tygodnie i daje rade tylko co rok trzeba odświerzyć darmową licencję i to tyle.
odpowiedź 16 maja 2012 przez użytkownika kruk200 Poziom 4 (2,100)
...