Pytanie dotyczące dekodera DVB-t

+1 głos
wizyt: 4,723
Witam zakupiłem dekoder DVB-t i na mojej starej antenie obraz jest bardzo niewyraźny krzaczasty chciałbym podłączyć moją antenę satelitarną czy w ogóle jest taka możliwość ? Czy ta antena satelitarna będzie odbierać sygnał telewizji naziemnej , czekam na odpowiedź.
2 maja 2012 w Tunery TV przez użytkownika razver Poziom 4 (2,050)
   

3 odpowiedzi

0 głosów
Antena satelitarna nie będzie odbierać sygnału z TV naziemnej.
odpowiedź 2 maja 2012 przez użytkownika Tahion Poziom 3 (920)
0 głosów
Niestety ale antena satelitarna "talerz" nie będzie odbierała naziemnej telewizji. Rozwiązaniem będzie kupno nowej anteny naziemnej(nie są już takie drogie" lub popróbować ustawić starą.
PS. Winą tych "krzaczków" może być wysłużony zasilacz.
odpowiedź 2 maja 2012 przez użytkownika karon43 Poziom 1 (140)
0 głosów
Oczywiście antena paraboliczna do odbioru satelitarnego nie jest w stanie odbierać sygnału naziemnego, gdyż sama jej konstrukcja sprawia, że odbiera ona sygnał jedynie z konkretnego punktu: satelity na który jest fizycznie nakierowana. Stara antena tzw. "siatkowa" może nadal działać, gdyż jest to antena kierunkowa, przystosowana do odbioru sygnału z naziemnych nadajników. Niestety przystosowana jest do odbioru analogowego i strata sygnału może sprawić że jakość obrazu będzie niezadowalająca. W wielu sklepach rtv można już kupić anteny przeznaczone do cyfrowej telewizji naziemnej. Taka antena z pewnością lepiej się sprawdzi.
odpowiedź 3 maja 2012 przez użytkownika phillosoff Poziom 10 (164,870)
...