W systemie pokazuje tylko stereo, a z głośników brak dźwięku

+2 głosów
wizyt: 416

Karta Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio (posiada wyjście optyczne) 
Kino domowe Samsung HT-TP33 (posiada wejście optyczne) 
W systemie (Windows 7), we Właściwościach, w zakładce Zaawansowane nie mam do wyboru żadnej opcji 5.1, tylko stereo. Nie mam też możliwości kliknąć Konfiguruj, przycisk jest wygaszony.
Dźwięku całkowicie brak. 
Na ekranie kina wyświetla mi LPCM i tylko dwa przednie oraz subwoofer się świecą. Czasami na ułamek sekundy mrugnie Dolby Digital.

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany
15 grudnia 2013 w Karty dźwiękowe przez użytkownika GalaxySparkle Poziom 1 (140)
zamknięte 17 grudnia 2013 przez użytkownika GalaxySparkle
   

2 odpowiedzi

0 głosów
Sciagnales wszystkie sterowniki ze strony Creative'a ?
odpowiedź 15 grudnia 2013 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (475,040)
ŚciągnęłAm.
0 głosów
Witam,

Rozumiem że podłączyłeś kartę dźwiękową z kinem domowym kablem optycznym - tak? To teraz kliknij PPM na ikonkę głośnika systemowego i wybierz "urządzenia do odtwarzania". W zakładce "odtwarzanie" powinieneś mieć na liście urządzenie "digital out" czy coś w ten deseń ( jeśli go nie ma kliknij PPM na puste pole w oknie i zaznacz "pokaż wyłączone urządzenia") następnie kliknij PPM na urządzenie "digital out" i wybierz "ustaw jako urządzenie domyślne".

To powinno pomóc jeśli dobrze zrozumiałem Twój problem

Pozdrawiam
odpowiedź 15 grudnia 2013 przez użytkownika fanta6 Poziom 10 (192,280)
PodłączyłAm optycznym. Dlaczego piszesz do mnie jak do faceta? No i druga kwestia - urządzenie mam wybrane. Gdybym nie weszła w 'urządzenia do odtwarzania' to wgl bym nie pisała o tym, co widzę we właściwościach karty. Więc, oczywiście, wybrałam odpowiednie urządzenie.

Dodam jeszcze, że sprawdziłam w Creative Diagnostics i tam jest do wyboru 5.1, ale podczas testowania i tak nic nie słychać.
Może dlatego że w większości osoby pojawiające się tutaj to faceci. Poza tym z opisu problemu nie udało mi się określić płci autora. Dopiero teraz zauważyłem w Twojej odpowiedzi do jeomax'a że jesteś płcią piękną - jeśli Cię uraziłem to przepraszam :)

Wracając do tematu...może trzeba coś przestawić w ustawieniach kina domowego, zajrzyj do instrukcji obsługi albo intuicyjnie poszperaj w opcjach.
W samym kinie nie mam co ustawiać, tylko wybór źródła dźwięku - digital in (oczywiście, w tym trybie cały czas jestem).
user manual strona 57
http://www.samsung.com/uk/support/model/HT-TP33R/ELS-downloads
sprawdź co tam masz ustawione
Sorry, że z takim opóźnieniem odpisuję. Nie miałam baterii do pilota aby to sprawdzić. Nie mniej, sporo udało mi się zrobić. :) Brak dźwięku był winą połączenia. Chciałam wszystko jeszcze raz sprawdzić i okazało się, że z jednej strony wtyczka (ta część, którą trzyma się w ręce :]) jest za duża i zatrzymywała się na części obudowy. Mimo że światełko w przewodzie było, to widocznie dla poprawnego połączenia brakowało żeby wtyczka weszła do końca. Na szczęście, po drugiej stronie kabelka wtyczka jest mniejsza i ta powędrowała do dźwiękówki.
Aktualnie problemem są ustawienia w The KMPlayer, bo podaje mi 2.1 po różnych próbach przeklikiwania ustawień. W Windows Media Player po odpaleniu płyty DVD na wyświetlaczu od razu zaświeca się DD i wszystkie kanały, a z głośników słychać 5.1. No ale WMP nie otwiera wielu plików i tym bardziej płyt Blu-ray.
Wszystko już działa, zmieniłam The KMPlayer na Media Player Classic Home Cinema i amplituner łapie DD 5.1 od razu po włączeniu filmu z pliku MKV, czy płyty BD.
...