Gamecom 367 - Mikrofon nagrywa jedynie prawy kanał

0 głosów
wizyt: 576
Witam was serdecznie. Mam pewien duży dla mnie problem w związku z mikrofonem w słuchawkach plantronic gamecom 367. Otóż chciałem się trochę pobawić w nagrywanie na youtube jednak mikrofon nie chce ze mną współpracować. W audacity nagrywając dźwięk stereo, mikrofon nagrywa jedynie prawy kanał. Jak ustawie mono to nie nagrywa wcale. W mikrofonie wbudowanym w laptop nie mam takiego problemu i wszystko działa jak należy. Nie wiem czy ustawienia software się pochrzaniły czy też może mikrofon jest wadliwy. Na dole załączam screen z widoku z audacity i menagera zadań.

https://www.dropbox.com/s/0tedn9kqgaro5pm/Zrzut%20ekranu%202014-02-02%2021.25.31.png

Dodam laptop to Lenovo Y580
2 lutego 2014 w Mikrofony przez użytkownika xfire25 Poziom 5 (3,020)
   

2 odpowiedzi

0 głosów
Wcisnales dobrze jacka od mikrofonu ? Jesli to jest jack stereo, to jego wcisniecie nie do konca gniazda powoduje wlasnie efekt mono.

BTW, ja bym sie tym "stereo" nie przejmowal. De facto musza byc dwa mikrofony w "galce", zebys mial stereo - a tak jest zapewne tylko jeden i zawartosc lewego idzie na prawy, przynajmniej ja mam w Audacity przy nagrywaniu stereo z kamerki internetowej idealnie te sama zawartosc na obu kanalach. Jak nie znajdziesz wyjscia, zawsze mozesz kopiowac zawartosc prawego na lewy, w praktyce osiagniesz ten sam efekt, a jedynie bedziesz musial kilka klikow wiecej zrobic.
odpowiedź 2 lutego 2014 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (474,800)
To też jakieś rozwiązanie jednak obawiam się, że podczas rozmów na team speak czy przez skype, będzie mnie słychać tylko w prawej słuchawce.
A to do rozmow na zywo nie bardzo. Stawiam na sterowniki, bo coz innego mozna zmienic w systemie (Audacity ustawienia sa OK, tylko ten jeden obrazek jest podlinkowany). Sprawdzales sluchawki na innym kompie ?
Sprawdzę w piątek lub sobotę jak będę u siebie. Teraz egzaminy mam :[
+1 głos
Tam jest mikrofon mono z tymi słuchawkami. W ustawieniach aplikacji jest coś nie tak.
odpowiedź 3 lutego 2014 przez użytkownika helfi Poziom 7 (12,090)
Na pc wszystko normalnie, tutaj wystarczyło pobrać sterowniki ze strony producenta. Widocznie te z płyty były wadliwe.
...