Ciągłe problemy Win XP...

+1 głos
wizyt: 2,055
Witam. Mam problem, prawdopodobnie z Windowsem... Posiadam orginalny Windows XP SP2, z pobieranymi aktualizacjami, ostatnio również pojawiła się aktualizacja SP3 dla Win XP SP2, którą również zainstalowałam.

Od jakiegoś czasu Windows się "psuje". Wyskakują mi powiadomienia: "Zapobieganie wykonywaniu danych - Microsoft Windows" oraz, częściej, "Explorator Windows napotkał problem i prog musi zostać zamknięty". Oprócz exploratora siada również drwtsn, z tego co wiem, ważny proces. Po czymś takim, nieważne, czy wybiorę opcję "wyślij problem" czy nie, wszystko się wiesza... Jedynym wyjściem jest wciśnięcie resetu.

Co powinnam zrobić, by problem zniknął? Format? Odinstalować jakieś aktualizacje? (słyszałam, że czasem przynoszą one szkody, w niektórych przypadkach). A może to jakiś wirus albo problem sprzętowy?
Ze sprzętu podejrzewałabym RAM, w sumie to niedawno robiłam memtesta+ i nic nie wykrył, ale chyba zrobię go ponownie, dla pewności.

Chociaż uważam, że to wina raczej softu niż sprzętu, podaję co mam:
*AMD Athlon(tm) X2 Dual Core 1.90GHz
*pamięć: Corsair 1GB DIMM DDR2
*Seagate 500GB, SATAII
9 maja 2008 w Inne przez użytkownika user testowy Poziom 4 (1,390)
   

6 odpowiedzi

0 głosów
......ja bym zrobił format partycji systemowej i nowa instalka.
odpowiedź 13 maja 2008 przez użytkownika redakcja Poziom 4 (1,040)
0 głosów
Może jakieś uzasadnienie? Czy tak po prostu strzelasz, że to będzie rozwiązanie?

Najpierw trzeba znaleźć problem a potem go naprawiać. Format bez zastanowienia nic nie da, tylko kupa roboty ze zgraniem danych, całą instalacją nie tylko XP, ale wszystkich programów... I w dodatku po formacie może się okazać, że i tak nic to nie dało...

Pozdros i proszę o inne propozycję lub podejrzenia, cóż to takiego mogło się stać z moim kompiutrem. :)
odpowiedź 13 maja 2008 przez użytkownika redakcja Poziom 4 (1,040)
0 głosów
Jesli myszkowales po necie to moze natknales sie na tmaty zwiazane z sp3. to on prowdopodobnie robi ci takie chocki klocki. na wielu konfigach tak moze sie dziac. jesli idzie odinstalwac go i zobaczyc czy problem ustapil. a jesli nie pojdzie to faktycznie jedynym wyjsciem docelowo moze byc nowa instalka. jesli juz chcesz miec sp3 to go zintegruj z plytka xp.
odpowiedź 13 maja 2008 przez użytkownika redakcja Poziom 4 (1,040)
0 głosów
Żeby rozwiać wątpliwości, to nie wina SP3, mam u siebie dokładnie taki sam problem i nie mam go zainstalowanego ani nawet żadnych poprawek z blisko roku. Dodatkowo nadmienię, że komp nie jest podłączony do netu. Bardziej podejrzewałbym działanie trojana lub problemy sprzętowe, ale to tylko przypuszczenia.
odpowiedź 13 maja 2008 przez użytkownika redakcja Poziom 4 (1,040)
0 głosów
No właśnie w tym problem, że same przypuszczenia... ;)

SP3 jeszcze nie miałam, kiedy zaczęły się problemy, dlatego nie winię tego dodatku. Albo jest to inna aktualizacja albo wirus? Hmmmm...
A jak zrobię format nie wiedząc który to dodatek do Win to i tak przecież później bym zainstalowała aktualizacje, szczególnie te dot. zabezpieczeń. Więc nie wiedząc co jest przyczyną format będzie raczej ostatecznością.

Mam Kaspera (ze świeżą bazą wirusów) ale nie wykrywa nic... ;/
odpowiedź 13 maja 2008 przez użytkownika redakcja Poziom 4 (1,040)
0 głosów
Sprawdz antywirusem ten swoj komputerek. Najlepszy jest kaspersky, dostepny online: http://www.kaspersky.pl/resources/virusscanner/kavwebscan.html
odpowiedź 26 lipca 2008 przez użytkownika Fiodor Poziom 4 (1,180)
...