Problem z wirusem w pamięci operacyjnej

+1 głos
wizyt: 243
Witam serdecznie, na początku chciabym zaznaczyć że jestem nowy na forym, i zupełnie zielonym użytkownikiem w takich sprawach. Mam problem z natarczywymi reklamami w przeglądarce chrome. Po skanowaniu komputera antywirusem Eset NOD32, wykazuje 4 pliki zainfekowane na pamięci operacyjnej. Po ich "usunięciu" i ponownym skanowaniu sytuacja się powtarza. Przeszukując fora natknąłem się na combofix i chyba przedwcześnie go odpaliłem ale bez żadnych rezultatów. Pomocy!
19 maja 2014 w Bezpieczeństwo przez użytkownika emek1234 Poziom 1 (130)
zmienione kategorie 19 maja 2014 przez użytkownika emek1234
   

4 odpowiedzi

–1 głos
Więc zainstaluj ad blocka do chroma, a AVG to najgorszy antyvirus lepszy avast
odpowiedź 20 maja 2014 przez użytkownika QizmoPL Poziom 8 (37,890)
0 głosów
U mnie zawsze pomagał Spybot search and destroy. Pobierz sobie programik, zaktualizuj bazę wirusów i włącz skan. Może to dość długo potrwać więc cierpliwości. Po przeszukaniu całego dysku zaznacz pliki które wyglądają na szkodniki i usuń je. Eset nie jest najlepszym antywirusem. W necie można znaleźć triale 90 dniowe bitdefendera albo nortona jak coś :)
odpowiedź 20 maja 2014 przez użytkownika lukradim Poziom 4 (1,680)
Przeskanowałem Spybot-em który "coś" usunął, dodatkowo jeszcze znalazłem jakieś opinie o Malwarebytes, że taki super i przeskanowałem. Wykrył kilka plików i usunął, kolejny skan też coś wykrył i znowu to samo. Problem z wyskakującymi oknami, natarczywymi reklamami nie minął.
Więc może zainstaluj adblocka jeśli nie masz. Masz problem tylko z reklamami czy coś jeszcze się dzieje? Spróbuj jeszcze zrobić skan programem OTL.
Podczas pracy bez włączonego internetu włączają się samoczynnie reklamy, na stronach internetowych oprócz standardowych reklam, pojawiają się jeszcze dodatkowe typu jesteś 9999 osobą widzącą tą reklamę, kliknij i wybierz nagrodę, i.t.d. komputer  zaczął wolno chodzić i dość często programy po prostu przestają odpowiadać. Zrobiłem skan OTL i co dalej?
Masz tam wyniki skanowania. To co wygląda Ci niezbyt ciekawie zaznacz do usunięcia. U mnie coś takiego pomagało. Jak to możliwe, że przeglądasz strony przy wyłączonym internecie?
Precyzując: przy wyłączonej przeglądarce internetowej. Co to znaczy niezbyt ciekawie?
OTL i inne tego typu programy poszukują plików malware,adware, rootkitów itd. Wszystkie wyniki wyszukiwania należy usunąć, chyba że jesteś pewny, że dany plik jest bezpieczny. A więc pokazują Ci się reklamy na pulpicie przy wyłączonej przeglądarce. Z pewnością jest to infekcja systemowa. Poza tymi programami są jeszcze bardziej dokładne, ale nie uruchamiane w systemie. Trzeba je bootować z płytki i wtedy uruchamia się skan przy niewłączonym windowsie. Najprawdopodobniej można coś takiego znaleźć w necie i nagrać sobie. Mam taką z magazynu PC Format nr 5/2013 tzw. płyta ratunkowa, gdzie dali system kaspersky wklejony do specjalnej wersji linuksa. Nic nie instalujesz na dysku bo system działa z płyty.
0 głosów
ADWCleaner  ściągnij   go  przeskanuj  nim  komputer i  zapomnisz o   problemie
odpowiedź 29 grudnia 2014 przez użytkownika siedlce2014 Poziom 3 (940)
0 głosów

DO WSZYSTKICH PROBLEMÓW TEGO TYPU - SCREENY... WRZUĆ PARĘ TAKICH KTÓRE OBRAZUJĄ PROBLEM...


Jeśli Ci nie straszna zabawa w wypalanie LiveCD - spróbuj na początek narzędzia typu:

http://www.dobreprogramy.pl/AVG-Rescue-CD,Program,Windows,24900.html


JEŚLI WOLISZ DZIAŁAĆ BEZPOŚREDNIO Z POD WINDOWSa, TO TAK - odinstaluj lub dezaktywuj swojego antywirusowego NODa 32, a potem działaj po kolei:

1. SKAN:

- http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-CureIt,Program,Windows,12976.html

2 UŻYJ programu JRT:

http://www.dobreprogramy.pl/Junkware-Removal-Tool,Program,Windows,39541.html

3. Na koniec ściągnij i zainstaluj Avasta Home (URUCHOM "SKANOWANIE PODCZAS ROZRUCHU"):

- http://www.dobreprogramy.pl/Avast-Free-Antivirus,Program,Windows,13266.htmlwszystko zajmie duużo czasu na pewno - zatem uzbroić się musisz w cierpliwość

odpowiedź 29 grudnia 2014 przez użytkownika adamk1985 Poziom 9 (52,740)
edycja 29 grudnia 2014 przez użytkownika adamk1985
...