Czy typ dysku z którego otwiera się pliki ma znaczenie?

+1 głos
wizyt: 143
Mam system na ssd i oprócz tego projekty na drugim zwykłym dysku. Czy jak dajmy na to uzywam photoshopa (zainstalowany na ssd)  i otwieram plik z drugiego dysku (zwykły hdd) to wydajność będzie mniejsza niż jak bym otwierał go zdysku na którym jest photoshop (ssd)?

Do tego drugie pytanie- czy jak bym zmienił ten drugi dysk(który teraz jest zwykły i służy tylko jako składzik) na ssd to wydajność może wzrosnąć?
15 listopada 2014 w Dyski twarde przez użytkownika blackflow Poziom 3 (670)
   

1 odpowiedź

0 głosów
A nie mozesz se sprawdzic, kurde ?

Kopiowanie pliku z HDD na SSD = ulamek sekundy. Sprawdzenie z zegarkiem w reku, co szybciej chodzi = pol minuty. Napisanie tego watku = ile Ci zajelo ? :/

Od siebie dorzuce, ze wydajnosc nie bedzie zauwazalna w ogole, chyba ze masz projekty siegajace kilku GB. Ale to tyczy sie tylko i wylacznie samej operacji odczytu tudziez zapisu, bo pozniej praca to i tak rzezba po swapie, czy "magazynie danych" (scratch disk) Photoshopa - sobie lepiej sprawdz najpierw, jak masz skonfigurowanego PS-a LOL. O i ile w przypadku programow graficznych liczy sie ilosc RAMu, o tyle w przypadku posiadania systemowego SSDka znaczenie to nabiera mniejszego sensu, bo szybkosc I/O jest znacznie wyzsza, nizby taki swap byl trzymany na HDD. Dlatego o wiele lepiej byloby sobie dokupic RAMu, niz bawic sie w zmiane HDD na SSD, ewentualnie powiekszyc stosownie swap-a i generalnie ustawic sobie NAJPIERW system do pracy porzadnie - czyli powylaczac swapy na HDD, a ustawic odpowiednia wielkosc na SSD.
odpowiedź 15 listopada 2014 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (473,220)
ostatnio jak ps robił sobie scratch to zawalił mi 25gb, a że mam systemowy 120gb zacząłem kontemplować zmianę dysku bo zwyczajnie nie ma na nim miejsca na scratch. Jako ,że zostaje mi 128gb zastanawiam się czy nie zużyć go na projekty oraz czy jeśli otwieram dużo plików plik z hdd choćby zapisywanie nie było szybsze. Obecnie przy wielu plikach jest bottleneck i choć oczywiście jest to kwestia ramu zastanawiam się też czy nie dysku. Na dysku sytemowym projektów nie mogę trzymać a tym bardziej nie chcę.
Nie mniej dzięki za odpowiedz.
Wniosek z tego prosty: masz o co najmniej 25GB RAMu za malo :)
...