podłączenie telewizora z wyjściem HDMI do wzmacniacza z wejściemi AUX 5.1 (chinch)

–1 głos
wizyt: 2,544
Cześć, mam nowy telewizor, który ma tylko wyjścia HDMI i stary ale dobry amplituner technicsa, (z 5 kolumnami i subwoferem) który ma sześciokanałowe wejście audio  6 x  chinch. Czy są jakieś konwertery które umożliwiłyby podpięcie TV do tego amplitunera, tak żeby uzyskać sześciokanałowy dźwięk? - konwerter HDMI - audio 5.1?

Jedyne co udało mi się znaleźć to konwertery, które mają wyjście audio stereo.
15 stycznia 2015 w Kino domowe przez użytkownika Lza Poziom 1 (110)
   

1 odpowiedź

–1 głos
1. Cinch nie "chinch" (i czyta sie "sincz", a nie zadne "czincz" wymyslone chyba przez niedouczonych cinkciarzy z powiedzonka "czincz many" - change money).

2. WEjscie HDMI, nie wYjscie HDMI.

3. "Konwertery" sa, ale to sa kombajny - bo nie dosc, ze wyciagnie sygnal z HDMI (cyfrowego), to jeszcze przerobi to na analogowy surround (i umowmy sie, ze wciaz potrzebujesz zrodla dzwieku z wyjsciem HDMI, jak np. dekoder AV):

http://www.ebay.com/itm/HDMI-Digital-Multi-Channel-To-Analog-Surround-Sound-Audio-Decoder-/230674888348

4. Inne surround bedzie ciezko zrobic, bo teraz panuje standard cyfrowy w wyjsciach, a Ty masz analogowy amplituner. Chyba, ze masz jakis tuner (AV) z wyjsciem cyfrowym, to wowczas zwnowu trzeba konwertera:

http://www.amazon.co.uk/eSynic-Digital-Adapter-Decoder-Optical/dp/B00AZHNXNO
odpowiedź 15 stycznia 2015 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (474,880)
Ad2: HDMI output to jest wejście?
Output to jest wyjscie. Pisales jednak "ma tylko wyjscia HDMI", co jest nieprawda, bo telewizora glowna cecha jest wyswietlanie obrazu i nadawanie dzwieku, ktore to ida w parze po zlaczu "input" od nadajnika. Tak wiec w tym kontekscie myslalem, ze zwyczajnie nie rozrozniasz wejscia od wyjscia - jesli tak nie jest, to przepraszam. Nie zmienia to jednak nic w mojej wypowiedzi, bo nawet gdybys mial to HDMI Out w telewizorze, to potrzebujesz skrzynki, o ktorej pisalem w punkcie 3.
Ale takiego gniazda w telewizorze *nie masz* (jesli tak, to podaj model TV, chetnie sie zapoznam), bo TV posiadaja - o ile sa to ponadnormatywne urzadzenia -  oprocz zwyklego HDMI In takze zlacze HDMI Arc, przez ktore jest nadawany sygnal wsteczny audio (Audio Return Channel) i w Twoim przypadku wlasnie takie gniazdo potzrebne jest do polaczenia ze skrzynka z punktu 3. Nie posiadaja natomiast zlacza HDMI Out, ktore z kolei posiadaja wszelkiej masci dekodery AV.
...