Karta muzyczna za 1500zł czy amplituner za ok.5000zł?

+1 głos
wizyt: 1,570

 Jak w temacie. Chciałem się dowiedzieć, co da lepszą jakość dźwięku. Dobra karta muzyczna za 1500zł czy ampli np. Denona za ok 5000zł. Sprzęt miał by służyć do podłączenia pod blue ray, xboxa i PC. Chodzi mi o jak najlepszą jakość dźwięku. Oczywiście nie pytam się o kolumny do zestawu.

22 maja 2013 w Karty dźwiękowe przez użytkownika kulkaaa Poziom 4 (2,230)
   

4 odpowiedzi

0 głosów
Zartujesz ?
Zrodlem dzwieku jest KARTA DZWIEKOWA, natomiast ampli to tylko wzmacniacz, ktory dzwieku nie zmieni, a co najwyzej wzmocni & przeksztalci.
WYbor, przed jakim nas stawiasz jest dlatego tez smieszny, ze w przypadku dzwieku dla efektu koncowego liczy sie caly tzw. TOR AUDIO. Od poczatku, az do konca.

Na Twoim miejscu kupilbym sobie karte dzwiekowa do 500 zl, a reszte wpakowal we wzmacniacz, kable i kolumny.

Jesli masz do tej pory zintegrowana dzwiekowke, to kupowac sam ampli byloby wyrzuceniem kasy w bloto (przynajmniej od strony dzwieku z komputera, bo z BluRaya byloby OK).

Jak rowniez kupowanie karfty za 1500 zl niewiele Ci pomoze, jesli masz sloniowe ucho i nie uslyszysz roznicy w dzwieku pomiedzy karta za 500 zl i 1.500 zl. W tej przynajmniej dziedzinie musisz sie juz znac :)
odpowiedź 22 maja 2013 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (475,040)
0 głosów
Podczas podłączenia dźwięku kablem cyfrowym, za dekodowanie odpowiedzialny jest odbiornik a sygnał leci "oryginalny", nie zmieniony żadnymi poprawiaczami ani nie pogorszony przez zakłócenia z płyty głównej bądź karty dźwiękowej.
Czy nie mam racji ?

W wypadku takiego podłączenia można by spokojnie kupić tylko amplituner i nie martwić się o dziadowską kartę dźwiękową.
odpowiedź 22 maja 2013 przez użytkownika MasterBarti Poziom 8 (26,850)
0 głosów
http://www.techpowerup.com/forums/archive/index.php/t-144929.html

Poza ograniczeniami S/PDIF to masz racje. Jest kilka przypadkow, gdzie dzwiek cyfrowy moze byc gorszy od analoga, jak opisali: downmix i implementacje.
odpowiedź 22 maja 2013 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (475,040)
0 głosów
Dobra, widzę że wszyscy się tu "znają".

Karta graficzna KODUJE dźwięk (np. DTS MA, Dolby TrueHD)
Amplituner DEKODUJE dźwięk (np. DTS MA, Dolby TrueHD)

Mam obecnie konfigurację z Radkiem HD 5750, który obsługuje te formaty po HDMI i podłączyłem je do Denona AVR-1513 - całkiem dobry amplituner i za 1300zł obsługujący i DTS MA i Dolby TrueHD.

W skrócie: Kup sobie grafikę, która jest w stanie obsłużyć DTS MA, Dolby TrueHD i z resztą formatów sobie poradzi po kablu HDMI (ważne jest to, żeby był to kabel MINIMUM HDMI 1.3) i do tego Amplituner, chyba że masz inne urządzenie, które jest w stanie zdekodować taki sygnał (w co wątpię, bo nigdy o czymś takim nie słyszałem jak żyję).

W większości amplitunerów podoba mi się to, że jest wiele wejść HDMI i jedno wyjście HDMI.

To znaczy:

Podłączasz sobie PC, xboxa i co tam chcesz do różnych wejść "HDMI" i jeden kabel do monitora. Jedyne co musisz zrobić aby przełączyć obraz tak, żeby na ekranie był np obraz z XBOX'a i tyle. Obraz i dźwięk z XBOX'a jest na monitorze, bo monitor jest podłączony do amplitunera.

Jeżeli napisałem coś niezrozumiale to napisz mi pw, bo nie jestem w 100% trzeźwy więc mogłeś czegoś nie zrozumieć, ale jestem pewien, że nic nie pomyliłem :)
odpowiedź 27 maja 2013 przez użytkownika olokos Poziom 1 (140)
...