Problem z zasilaczem.

0 głosów
wizyt: 147
Witam.
Wczoraj zakupiłem zasilacz Corsair VS550. Po pewnym czasie zasilacz zaczął chodzić jak "traktor" i szarpał całym PC. Gdy otworzyłem obudowę zobaczyłem, że wentylator od zasilacza wolniej się kręci tzn. zwalnia i przyśpiesza jakby chciał ruszyć ale nie mógł. Zresetowałem komputer i znowu po pewnym czasie to samo. o co chodzi? Wadliwy egzemplarz trafiłem?
18 lutego 2015 w Zasilacze przez użytkownika Lagger Poziom 1 (200)
   

3 odpowiedzi

0 głosów
Uszkodzony wentylator nie przeklada sie na jakosc zasilania dawanemu sprzetowi komputerowemu, niemniej jest podstawa do wymiany w ramach gwarancji. To tez bym wlasnie zrobil, najpewniej trafiles wadliwy egzemplarz, albo cos wlecialo miedzy lopatki. Jaka masz reszte sprzetu ?
odpowiedź 18 lutego 2015 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (474,880)
I5 4440, 2x2Gb 1333, Msi z87-43 GAMING, HD 7770. Dodam że mój stary zasilacz Chieftec GPA 500S nie mial żadnych problemów.
Zasilacz jest odpowiedni do tego typu sprzetu, a na dodatek nie jest to model, ktory nie rozkreca wentyla do pewnego poziomu - wiec wymiana.
0 głosów
Witaj

Nie ma co Zasilacz na reklamacje i nie ma co dyskutować
odpowiedź 19 lutego 2015 przez użytkownika -ZIBI- Poziom 8 (46,890)
0 głosów
Witam ponownie. Wczoraj gdy chciałem odkręcić zasilacz okazało się że mój kolega który akurat mi się napatoczył i miał przykręcić Corsaira podczas gdy ja się zajmowałem podłączaniem kabli załapał go tylko na dwie górne śróbki. Wyczyścilem pc z kurzu (który nie mógł być przyczyną ponieważ czyszczę pc często) i wmontowalem Corsaira spowrotem tym razem przykręcając go porządnie. Męczyłem komputer przez 3h i wszystko wygląda ok. I brzmi ok :P Możliwe aby przez złe przykręcenie tak świrował?
odpowiedź 20 lutego 2015 przez użytkownika Lagger Poziom 1 (200)
Nie. Z tego, co opisales - nie.
Gdyby faktycznie dwie srubki byly tylko problemem, to mialbys wibracje na obudowie, a nie "traktor, ktory zwalnia i przyspiesza, ktorego wentylator jakby chcial ruszyc, ale nie mogl". Wiec albo przesadziles z tym traktorem, albo masz teraz farta i wentylator chodzi dobrze, a za czas jakis (nikt nie wie, jaki) problem powroci.
Jest jeszcze mozliwosc, ze wentyl ulegl "rozszczelnieniu", a podczas montazu teraz palcem go dopchnales i zaskoczyl - co opisywal sam Jonnyguru nawet w swoich przygodach z zasilaczami, ktore w transporcie pieprznely o podloze i co wlasnie powodowalo ich rozluznienie.
...