zewnętrzna karta dzwiękowa 5.1 do 100 zł

0 głosów
wizyt: 344
Witam. Jako że w swoim piecu nie mam miejsca na dedykowaną kartę dźwiękową a głośniki mam w 5.1 to potrzebuje pomocy w wyborze karty dźwiękowej USB obsługującej 5.1. Czy karty po usb obsługują surround? Czy jakość dźwięku będzie lepsza niż na integrze? Czy będą opóźnienia? Limit 100 zł. Mogę dołożyć jeżeli będzie warto. Z góry dziękuję za pomoc
4 marca 2015 w Karty dźwiękowe przez użytkownika dlomlo Poziom 5 (2,510)
   

2 odpowiedzi

0 głosów
Karta może być używana
odpowiedź 4 marca 2015 przez użytkownika dlomlo Poziom 5 (2,510)
0 głosów
Do 100 zl to kupisz sama kiche - odpowiednik tego, co masz na plycie (albo co mialbys, gdybys mial inna). Za lepsza jakosc trzeba juz zaplacic. I tak - Sound Blaster Omni 5.1 to koszt okolo 200 zl:

https://www.youtube.com/watch?v=jnhTwlQySKo

Mozliwe, ze cos ustrzelisz uzywanego, jak X-Fi Surround 5.1 Pro za 165 zl.

Tak, karty "po USB" obsluguja surround, bo przez USB nie idzie jedna wiazka analogowego sygnalu, tylko cyfrowe rozkazy dla dekodera znajdujacego sie w skrzyneczce, a on juz "robi reszte" i wysyla dzwiek do podlaczonych kolumn w odpowiednim formacie.

Podaj tez, jakie masz kolumny - bo nie wszystkie karty obsluguja analoga, nie wszystkie maja cyfrowe optyczne zlacze - wiec bylby zonk, jakbys akurat wybral karte z brakujacym zesytawem zlacz pod swoje kolumny.
odpowiedź 4 marca 2015 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (475,040)
I to jest porządna odpowiedź :D Z modelem kolumn będzie problem... nazwa zatarta a głośniki Już 5 lat mają (ale działają i to genialnie :D) firma to Creative. Jeżeli trzeba to mogę zdjęcie wrzucić
Głośniki to creative t6100
No to glosniki maja tylko analoga - wiec musisz kupic karte, ktora ma 3 jacki audio out. Wspomniane obie karty, czyli SB Omni 5.1 oraz X-Fi Surround 5.1 Pro na przyklad podlaczysz, ale musisz kupic przejsciowke z 2xcinch meski - mini jack zenski, zeby podlaczyc w/g schematu:
http://support.creative.com/kb/ShowArticle.aspx?sid=123044
(to nie jest jakas trudna, ani skomplikowana robota).
Kazda inna karta wyposazona w zlacza analog audio out bedzie rowniez dzialac.
...