Czy chłodzenie się zmieści Dark Rock Pro 3 do Corsair Carbide Series SPEC-03

0 głosów
wizyt: 382
Witam.

Zanim ktoś napisze odpowiedź będe wdzięczny za dokładne przeczytanie pytania poniżej.

Chciałbym dobrac sobie porządne chłodzenie do procesora Intel Core i5-4690K i padło na Dark Rock Pro 3. Z opisów wynika że ma ono 163mm zaś moja obudowa Corsair Carbide Series SPEC-03  maksymalnie pomieści 157mm. Jednak przeglądając różne fora znalazłem parę opinii iż zmieści się ponieważ wypukła częśc z oknem dodaje trochę ekstra miejsca na tej wysokości chłodzenie. Po rozkręceniu komputera sprawdziłem to i faktycznie wolnego miejsca jest 160mm bez uwzględnienia wypukłości.

Czy ktoś się może spotkał z tego typu chłodzeniem w takiej obudowie? Lub może ma ktoś jakieś informacje odnośnie tago jak deklarowana maksymalna wielkośc chłodzenia ma się do rzeczywistości (czy nie jest przypadkiem zaniżona)?
26 maja 2015 w Obudowy przez użytkownika Hubs Poziom 1 (220)
   

2 odpowiedzi

0 głosów
Witaj

W tej obudowie udało mi się zmieścic NOCTUA NH-D14 ale ona ma 160mm wysokości i była naprawdę na styk w tej wypukłej częsci obudowy !!

Skoro Dark Rock pro 3 ma 163mm  to raczej sie tam nie zmieci a pozostawiać cały czas obudowe otwartą  to chyba nie o to chodzi !!!
odpowiedź 27 maja 2015 przez użytkownika -ZIBI- Poziom 8 (46,300)
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Widziałem już parę opinii że 160mm faktycznie wejdzie tylko że parę osób pisało że wchodzi bez problemu i pewnie trochę większe jeszcze się zmieści. Rozumiem że już dotyka lub zostaje tylko ~1mm?
Będę czekał jeszcze na jakieś komentarze ale żeby już nie zakładać bez sensu nowego tematu zapytam przy okazji jak się sprawuje to chłodzenie przy Twoim procesorze i przy jakim podkręceniu?
Tak chłodzenie niemalże dotyka Obudowy można powiedzieć że około 1mm luzu
Kolega ma zamontowanego I5 -  4690K na Asusie Maximus Hero VI podkręconego do 4,5 GHz  max temperaturki na wszystkich rdzeniach to 72st przy długim obciążeniu benchmarkami , w grach max jakie odnotowuje to 58st więc jest super
Dodam że wentylatory na chłodzeniu maja założone adaptery ULNA czyli max kreca się 900 Obrotów na minute CISZA !!!
0 głosów

-ZIBI

Dziękuję bardzo za pomoc! Sprawiłem sobie NOCTUA NH-D14 (w sumie wcześniej się nad tym zastanawiałem ale jednak ciągneło mnie trochę bardziej do be quiet! jednak popatrzyłem na większą ilość testów) i czekam na wolna chwilę żeby zabrac się za podkręcenie procka. Póki co mam ULNA ale chyba zrezygnuję bo wole trzymac niższa temperaturę niż 72st. a poza tym boje się że przy autocadzie 3D i photoshopie podskoczy bardziej.

A wracając do tematu NOCTUA NH-D14 wcgodzi bez najmniejszego problemu i patrząc po ilości miejsca jakie zostało to 163mm zmieszczą się na luzie więc be quiet dark rock pro 3 wejdzie.

odpowiedź 1 czerwca 2015 przez użytkownika Hubs Poziom 1 (220)
...