Chłodzenie karty graf.Asus gtx 960 Strix jakie wybrać ?

0 głosów
wizyt: 238
Witam mam  następny problem z moim pc.

Karta graficzna Asus gtx 960 Strix grzeje sie do 60 stopni i ZDYCHA.

Jakie wybrać chłodzenie do tej karty graf. HELP!
komentarz zamknięcia: Nik mi tu nie pomugł...
10 czerwca 2015 w Chłodzenie przez użytkownika kamilosar321 Poziom 2 (330)
zamknięte 29 czerwca 2015 przez użytkownika kamilosar321
   

3 odpowiedzi

–1 głos
 
Najlepsza odpowiedź
Zdycha to znaczy gaśnie ekran, spada wydajność ??

Jakim zestawem dysponujesz ??

Jaki zasilacz ??

Jaki procesor??

Jaka obudowa ??

Asus STRIX to bardzo dobre chłodzenie, jesli nie mieszałes w jakis zewnętrznych programach do podkrecania grafiki i ustawiania swoich profili wiatraków to przy 60st C wiatraki powinny sie chyba na 40% krecic i dopiero zaczynac życ
odpowiedź 11 czerwca 2015 przez użytkownika -ZIBI- Poziom 8 (46,300)
wybrane 13 czerwca 2015 przez użytkownika kamilosar321
Myślałem nad zakupem takiej obudowy http://allegro.pl/gamer-atx-aky007bg-chlodzenie-usb3-0-komplet-i4878155764.html

Wydaje mi sie że dosyć przewiewna jak sądzisz?
Ja jej proponowal nie bede, ale przeciwko obudowie za 99 zl, ktora spelnia Twoje wymagania (zasilacz na dole, perforacja dolu i gory dla wentyli, miejsce na wentyle z przodu, miejsce dla dlugiej karty grafiki) nie bede protestowal. Akyga to kupa, a nie firma, jesli chodzi o zasilacze i podobnej jakosci produkuje obudowy w tej cenie, wiec nie spodziewaj sie pieknego montazu bez pociecia palcow ;-)
Skup sie jednakze na problemie glownym, bo wymiana obudowy problemu nie zlikwiduje. Najpierw sprawdz to chlodzenie CPU (zamien na stare, ktore dostales z procesorem) i w razie gdyby skutkowalo, trzeba zmienic plyte glowna, albo montowac jakies chlodzenie na sekcji zasilania. Obudowe mozna zmieniac, jak juz bedzie git ze stabilnoscia systemu = po to, zeby za jakis czas cos sie nie przegrzalo.
Na tamtym starym to nie było dobrze bo temperatura przekraczała 80 stopni nawet na otwartej obudowie (chodzi mi o cpu) czyli trzeba montować chłodzenie na sekcji zasilania bo z tego co wiem to tamta obudowa była by tyśiąckrotnie lepsza od tej puszki ma duże możliwości z przodu wiatrak  WOGULE Nie chodzi mi o montaż tylko czy bendzie w niej miejsce na wszystkie podzespoły aby była lepsza cyrkulacja powietrza
Bedzie miejsce, w sumie tylko chlodzenie mogloby sie nie zmiescic - trzeba sprawdzic wysokosc chlodzenia (instrukcja albo strona producenta) i szerokosc obudowy (tak samo). Na oko wejdzie, ale lepiej sprawdz.
Moi magicy naprawili problem kupiłem obudowe i wszystko śmiga.
Zalman Z9 U3
–1 głos
Zdefiniuj ZDYCHA.
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez użytkownika lork__ Poziom 7 (19,180)
Ekran się wyłancza i 'no signal' ale tylko przy graniu.
0 głosów
Dolaczajac sie do pytania lorka o definicje zdychania, wtrace tylko dygresje, ze w takim przypadku najpewniej zmiana chlodzenia nic nie zmieni (Asus ma dobre), bo przy 60 stopniach to karta sie powinna dopiero rozkrecac z temperaturami.
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (474,420)
a przy ponad 60 pada
...