ASROCK Q1900

0 głosów
wizyt: 59
Witam czy ktoś posiada taką płyte :

http://www.asrock.com/mb/Intel/Q1900B-ITX/

 

Potrzebuję informacji czy w biosię jest możliwość ustawienia niższej częstotliwości procesora, nie chodzi mi tutaj o speedstep, a o zmniejszenie standartowejj częstotliwości procesora z która pracuje.
25 czerwca 2015 w Płyty główne przez użytkownika raffal81 Poziom 6 (9,970)
   

1 odpowiedź

+1 głos
 
Najlepsza odpowiedź
Te procesory najpewniej nie posiadaja tak rozbudowanego zmiennego mnoznika zegara, jak procesory desktopowe, wobec czego BIOS nie bedzie w stanie obnizac czestotliwosci pracy zegara inaczej, jak przez EIST-y na przyklad, ktore jakos inzynierowi zaimplementowali na sobie znany sposob, byc moze to sa tylko 3-4 predefiniowane stany:

http://www.cpu-world.com/Compare/504/Intel_Celeron_J1900_vs_Intel_Core_i7_i7-4770K.html

(tu z porownania tak wynika).

Skoro plyta "moze", to uzytkownik moze tez sam bawic sieswoimi ustawieniami, do tego sluzy A-Tuning, czyli oprogramowanie AsRocka dolaczone na plytce. Ale w jakim zakresie, tego juz nie wiem, byc moze to jest tylko przelaczanie pomiedzy jeszcze bardziej predefiniowanymi ustawieniami (minimum-normalny-maximum).
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (474,880)
wybrane 4 stycznia 2016 przez użytkownika raffal81
Dzieki za podpowiedź, tu chodzi bardziej o to że ten sprzęt ma chodzić pod NAS, więc programy w stylu ATUNING nie za bardzo zda egzamin. Zależało by mi na najniższym poborze, dlatego szukam wszędzie możliwości ;)
...