Jak naprawić problem z spadkami fpsów

0 głosów
wizyt: 95
Witam, niedawno kupiłem laptopa i mam problem z grami. Mianowicie gry chodzą cały czas płynnie, nie ma żadnych większych spadków FPSów poza dosłownymi 1-2 sekudnowymi spadkami do 0 po czym znów wraca do 60+. Ustawienia graficzne nie mają zadnego znaczenia, dzieje się tak samo na maksymalnych jak i minimalnych ustaiwniach graficznych. Co ciekawsze po przywróceniu systemu do ustawień fabrycznych ( win 8.1 ) przez jakiś czas jest wszystko okey, po okresie 2-3 tygodni znów się zaczynają problemy. Czy ma ktoś jakiś pomysł jak naprawić ten problem, lub ma jakieś rady? Co do samego komputera niestety nie jestem zorientowany co i jak sprawdzić, więc wstawię screeny z jego parametrami, jeśli czegoś brakuję poproszę napisać czego i jak je sprawdzić :)
http://scr.hu/3vdp/8nqww
http://scr.hu/3vdp/q7dsr
http://scr.hu/3vdp/ck8ts
4 sierpnia 2015 w Laptopy przez użytkownika Keronsky Poziom 1 (120)
   

1 odpowiedź

0 głosów
W pierwszej kolejnosci przeczysc sobie startup (np. patrzac, co jest w msconfig-u) i odinstaluj firmowo ladowane tony laptopowego szajsu. Potem sprawdz temperatury - tak CPU, jak i GPU, moze akurat cierpisz na throttling. Chlodzenie masz do grania zapewnione (podstawka chlodzaca) ?
odpowiedź 5 sierpnia 2015 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (474,420)
To 1 zrobiłem, problemu z temperaturą raczej nie mam, wszystko jest koło ~50 stopni. Nie mam zapewnionego chłodzenia dodatkowego, wydaje mi się, że jest zbędne póki co, tak jak pisałem, nie mam tego zawsze, tylko po tych 2-3 tygodniach od przywrócenia komputera do ustawień fabrycznych.
...