Jak podłączyć TV do projektora

0 głosów
wizyt: 2,688
Witam,

Mam nowy TV i telewizję naziemną (nie mam żadnego dekodera - kabel od anteny jest  podłączony bezpośrednio to TV).

Czy mogę jakoś wyświetlić obraz z TV na projektorze ? Sam projektor też nowy i ma dużo wejść (HDMI, VGA, Svideo).

TV niestety nie ma żadnego wyjścia video (tylko same wejścia).
 

Do TV jest też podłączone kino domowe przez HDMI ale to chyba nie ma znaczenia (?).

Generalnie pytanie - czy da się wyświetlić obraz np. TVP na projektorze bez posiadania dekodera telewizji cyfrowej ?
27 października 2015 w Projektory przez użytkownika rafalddd Poziom 4 (2,040)
   

3 odpowiedzi

+1 głos
 
Najlepsza odpowiedź
Da sie bez dekodera, musisz miec jedynie gdzies modulator (a na razie ma go tylko TV, ktory nie posiada z kolei wyjsc AV). Musisz wiec miec przykladowo wlaczonego peceta z karta TV (ktora bedzie posiadala wejscie antenowe oraz stosowne wyjscia, ktore bedzie posiadal z kolei jako wejscie projektor = czyli np. SVideo), przepinasz antene do karty PC, wlaczasz oprogramowanie i juz leci. Jak chcesz ogladac jednoczesnie TV, to kupujesz rozgaleznik antenowy.

http://allegro.pl/tuner-tv-karta-telewizyjna-z-grabberem-mpeg-4-hd-i5210555174.html

Ten post powyzej to jakies kuriozum, gdzie troll nie wie, o co chodzi, ale ostro cos proponuje (tez nie wie dokladnie, co).
odpowiedź 27 października 2015 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (473,260)
wybrane 28 października 2015 przez użytkownika rafalddd
Dzięki wielkie wszystkim za porady, ale skorzystam właśnie z Twojej :) Tak się składa że PC stoi na stałe obok TV więc takie rozwiązanie jak karta TV mi odpowiada. Dodatkowo będę mógł sobie oglądać TV na kompie - na to wcześniej nie wpadłem :) Mam jeszcze jedno pytanie. Karta TV którą poleciłeś ma wyjście S-Video. Rzutnik też ma takie coś. Jaka jest jakość obrazu przez taki kabel ? Zakładam że gorszy niż HDMI. Może są jakieś karty TV z wyjściem HDMI w podobnej cenie ?
I jeszcze jedno pytanie. Czy mogę zrobić też tak, że kupię kartę TV ale na USB z jednym wejściem antenowym (pełno tego na Allegro), dzięki czemu będę miał TV na kompie. A potem za pomocą wyjścia z karty graficznej podłączę projektor do rzutnika przez VGA albo HDMI ? Będę miał obraz z TV na projektorze prawda ?
+1 głos
http://sklep.rms.pl/lindy-37316-przejsciowka-adapter-gn-hdmi-din-system-sciennego-prowadzenia-kabli-0-25m

niewiem o co chodzi do konca, jezeli o to ze chcesz miec antene do projektora podpieta to powyzszy swich powinnien wystarczyc jak chcesz jeszce kino domowe podlaczyć  to sa splitery hdmi na pilot
odpowiedź 27 października 2015 przez użytkownika QizmoPL Poziom 8 (37,870)
+1 głos
Cześć,

Jeśli nie chcesz przymusowo odpalać PC'ta dzięki któremu będzie możliwe wyświetlanie kanałów TV za pomocą projektora (co też wiąże się z zakupem karty TV do PC) to chyba najprostszym rozwiązaniem będzie zakup dekodera DVB-T, którego podepniesz sobie pod projektor poprzez złącze HDMI i takie połączenie będzie niezależne od reszty sprzętu. Pozostanie tylko kwestia rozgałęzienia sygnału antenowego dla TV i Dekodera oraz ewentualne pociągnięcie audio do Kina domowego jeżeli chciałbyś oglądać i słuchać na większych głośnikach.
odpowiedź 27 października 2015 przez użytkownika fanta6 Poziom 10 (189,020)
...