Komputer chodzi monitor nie koniecznie

0 głosów
wizyt: 106
Cześć. Mam problem, od jakiś 2 dni mój komputer chodzi jakoś dziwnie,nagle się wyłącza. Nie wiem co się dzieje. Sprawdzałem, kable(czy są dobrze podłączone i wogole). Sprawa wygląda tak że komputer chodzi chwilę po czym monitor się wyłącza, i nie da się go włączyć, dopiero po wyłączeniu i włączeniu komputera też się nie koniecznie włącza, bo nie chce przejść do pulpitu. (znów monitor się wyłącza). Dziękuję i pozdrawiam!
17 grudnia 2015 w PC przez użytkownika Mati1997 Poziom 1 (120)
   

4 odpowiedzi

0 głosów
Wyglada, jakbys chcial opisac swoja historie i oczekiwal slow otuchy, bo ani pytania nie ma, ani dokladnego konfigu (lacznie - a moze przede wszystkim z zasilaczem) :)
odpowiedź 17 grudnia 2015 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (475,040)
Co ty gadasz?  Taa pisze tutaj żebyś mnie wsparł jakoś..... Ba forum komputera.... Weź przeczytaj jeszcze raz.
Mi chodzi o to, co to może być waszym zdaniem.
Nie może być tł karta graficzna, ponieważ komputer chodzi, tylko si wyłącza monitor. Ani nie kabel do monitora, bo jeśli bym nim Poruszał powinien zaskoczyć.
Jaka może być tego przyczyną wszym zdaniem.
A i dodam, że komputer wczoraj był formatowany, i wczoraj wieczorem chodził z 3 godziny.
Dziękuję
KONFIG PODAJ

(pisze drukowanymi, bo jak pisalem malymi, tos nie zrozumial).
–1 głos
Cześć,

Nie dziw się że nie otrzymałeś odpowiedzi podając tylko poglądowe zachowania komputera.

Teraz wytłumaczę Ci o co chodzi. Piszesz że monitor się wyłącza - co przez to rozumiesz? Moja interpretacje na tego typu opis problemu jest jedna - monitor traci zasilanie dlatego się wyłącza. No i mamy rozwiązanie problemu w postaci uszkodzonego monitora :) proste.

Jednak z doświadczenia wiem że to co dla jednych jest sufitem dla innych może być podłogą. Dla Ciebie monitor może się wyłączać a w rzeczywistości może do niego nie dochodzić sygnał wideo. Dlatego kluczową informacją będzie podanie czy diody na monitorze się świecą w momencie gdy masz czarny ekran.

No i teraz dalsza część czyli rozwinięcie tego co może się dziać i powodować problem. Czarny ekran czyli brak obrazu na monitorze w sytuacji gdy komputer jest uruchomiony może być spowodowany wieloma czynnikami.

Jeżeli wciskasz power na obudowie, komputer pracuje a masz czarny ekran to może to być wina:

- procesora
- pamięci RAM
- zasilacza
- karty graficznej
- zwarcia/przebicia itd.

Dlatego kluczową sprawą jest bardzo szczegółowe opisanie problemu zaczynając od podania dokładnej specyfikacji Twojego sprzętu. Z doświadczenia jakie posiadam mogę jedynie obstawiać co to może być ale chyba nie o to tu chodzi aby wróżyć z fusów?

Jeżeli włączasz komputer i słyszysz dźwięki systemowe (mam nadzieję że wiesz o jakich dźwiękach mówię) a obrazu brak to wina może leżeć po stronie karty graficznej ewentualnie zasilacza.

Jeżeli natomiast masz pewność że system nie wystartował i masz przed oczami czarny ekran to tu należy się bliżej przyjrzeć całej sytuacji. Miałem w rękach różne komputery z podobnym objawem i uwież mi że rozwiązanie takiego problemu w każdym z nich było zupełnie inne bo i sam problem był spowodowany czymś innym.
odpowiedź 18 grudnia 2015 przez użytkownika fanta6 Poziom 10 (192,280)
0 głosów
Jak masz możliwość podłącz pod jakiś inny odbiornik, np. pod telewizor i sprawdź czy jest podobnie.
odpowiedź 22 grudnia 2015 przez użytkownika raffal81 Poziom 7 (10,190)
0 głosów
Może być ten sam problem co u mnie. Komputer się włącza ale na ekranie jest czarno, a diody na monitorze pokazują ze sygnał dochodzi. Nie rozwiązałem jeszcze problemu z braku finansów, ale wydaje mi się, że mam złe dobrana płytę główną i procesor. Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że moja płyta nie obsługuje procesorów wykonanych w technologji 32nm. Do tego procesor powinien być zasilany 10-cio fazowe a płyta posiada 5 fazowe zasilanie. Jak widzisz nie koniecznie to musi być kabel karta grafiki. Możliwości jest dużo jeśli nie podasz konfiguracji sprzetowej komputera nikt ci nie pomoże.
odpowiedź 22 grudnia 2015 przez użytkownika mvl Poziom 3 (640)
Skrócę Twe męki :) w kwestii "niedopasowanie płyty i procesora" i podpowiem, byś sprawdził listę obsługiwanych procesorów na stronie producenta płyty głównej, a także sprawdził aktualność wersji BIOSu tejże płyty.
Mądry polak po szkodzie. Zrobiłem to ale trochę za późno. Tym razem padł wybór na adrock 970 fatality, ta płyta wg producenta będzie współpracować z moją konfiguracją
...