Wybór Internetu

+1 głos
wizyt: 679

Witam. W najbliższym czasie muszę wymienić mój stary Internet stacjonarny. Mój Internet, który używam teraz to Netia 6mb po kablu. Często zrywa połączenie albo zwalnia do 0,4-0.5mb i po prostu muli. Umowa kończy się za 1 miesiąc więc wymiana tusz tusz :D Chodzi mi o to aby ktoś podał jakiś dobry Internet  kablowy z dosyć małym pingiem i prędkością ok 10-20mb pobierania i min. 1 mb wysyłania do 60-70zł. Mieszkam na wsi więc nie wiem czy będzie tu zasięg. Myślałem nad Multimo.pl , Upc i Vectra wszystko po kablu. Linie były zakładane 5 czy 6 lat ale nie wiem czy coś to zmienia.

Prosiłbym o szybką odpowiedź. Z góry dziękuje :D

2 sierpnia 2013 w Internet przez użytkownika luckys Poziom 2 (300)
   

2 odpowiedzi

0 głosów
Musisz dzwonić po firmach i się pytać "Czy obejmuję ich internet własnie u ciebie" bo może akurat nie obejmuje i lipa.
Ja sam miałem kiedyś tak że nie było dostępu przez takie firmy.
Takie sprawy z internetem musisz załatwiać na własną rękę.
Oczywiście zwracaj uwagę na cenę i szybkość łączą i czy to jest na światłowodach czy na linii TP-SA.

Powodzenia krupniok13
odpowiedź 4 sierpnia 2013 przez użytkownika krupniok13 Poziom 4 (1,890)
0 głosów
O multimedii, vectrze czy upc na wsi to raczej zapomnieć możesz. Na stronach każdej z tych firm są formularze do sprawdzenia, czy na danym adresie istnieje możliwość świadczenia usługi, musisz się pobawić i posprawdzać.

Jeśli nie jesteś w zasięgu, to zostaje ci internet po kablach telefonicznych, a tutaj już dużego wyboru nie masz, bo jakiego operatora nie wybierze (netia, TP) to wszystko będzie szło po tym samym kablu i zmiana umowy nic ci nie da.

Jeśli netia źle ci działa, to spróbuj wziąć umowę od TP. Może będzie lepiej. Ale dużo zależy jak daleko jesteś od stacji bazowa i jakie masz tłumienie na kablach.

Sam mam neta od TP, 10Mb, i działa bardzo dobrze, pingi niskie, transfer jak w umowie i stabilny, tyle tylko, że stacje bazową mam 100m od domu.

Powodzenia
odpowiedź 5 sierpnia 2013 przez użytkownika world007 Poziom 6 (5,040)
...