Czy kupić monitor ultrapanoramiczny?

0 głosów
wizyt: 106

Zastanawiam się nad kupnem monitora  LG 29UB55-Bjest to monitor ultrapanoramiczny o proporacjach 21 :9 i rozdzielczości 2560 x 1080 ,  zaznaczam że nigdy monitora nie widziałem na żywo , ani w żadnym sklepie. Jestem nim bardzo zainteresowany bo dużo naczytałem się o zaletach takiego monitora. W internecie nie ma nawet duzo infomacji o tego typu monitorach bo widze że są nie bardzo popularne w naszym kraju. Oferta LG dla tego typu monitorach jest nawet szeroka , ale właściwie prócz ceny tych monitorów , matrycy i zastosowanych wejść wyjść, LG ma w ofercie wg "masło maślane" praktycznie każdy monitor ma prawie identyczny opis zalet, ewentualnie jest jedynie zaznaczone który monitor ultra panoramiczny jest wygiety a który nie... (polecam sprawdzić ich oferte , mistrzostwo kopiuj wklej , można zgłupieć przy wyborze monitora )

Czy ten monitor pociągnie karta graficzna Asus Strix GeForce GTX 970 ?

Co sądzicie o monitorach ultrapanoramicznych?

Czy ktoś uzywa z was taki monitor?

Przepraszam za długi opis 

31 stycznia 2016 w Monitory przez użytkownika spikee Poziom 3 (610)
   

1 odpowiedź

0 głosów
A doczego ci taki monitor?
odpowiedź 31 stycznia 2016 przez użytkownika QizmoPL Poziom 8 (37,870)
Do pracy np. pakiet Office , obróbka grafiki (podstawowa) , no i najważniejsze do filmów i gier
Do gier powinna starczyc ta 970-tka, jako ze ona maksymalnie jest polecana dla 1440p. Skoro masz mniej pikseli, wiec powinno byc dobrze, najwyzej sobie AA wylaczysz, gdzie bedzie cielo :)
czyli w przypadku takiego monitora stracę jakieś 10-20% klatek na rzecz szerszego pola widzenia , dobrze to zrozumiałem ?
Nie wiem, ile stracisz, ale pikseli masz 33% wiecej (rozumiem, ze porownujesz do FullHD).
tak właśnie do full hd
...