Gdzie mogę kupić programowalny przełącznik do komputera?

0 głosów
wizyt: 129
Poszukuję programowalnego fizycznego przełącznika do komputera za pomoca którego mógłbym włączać komputer, nie schalając się do mojego peceta umieszczonego pod biurkiem. (problemy z plecami i schlaniem się )

Bylo by też fajnie gdyby za jego pomocą można by było sterować zasilaniem , aby  po wyłączeniu komputera odłaczyć prąd od peceta , monitora drukarki itp.

Nie znalazłem niczego w google, co spełniało by moje oczekiwania proszę o pomoc
21 lutego 2016 w Inne peryferia przez użytkownika spikee Poziom 3 (610)
   

2 odpowiedzi

0 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
1. Ustawiasz w biosie "uruchom komputer po wznowieniu zasilania" lub podobna funkcja.

2. Kupujesz włącznik sieciowy na pilota. Tu przykłady:
http://allegro.pl/listing/listing.php?order=qd&string=pilot&search_scope=category-111855&bmatch=base-relevance-hou-1-2-0209

I teraz jak chcesz włączyć kompa, to wystarczy, że włączysz zasilanie pilotem, a komputer powinien się sam uruchomić. Warunkiem jest włączona opcja w biosie "uruchamiania komputera po wznowieniu zasilania".

--------------------

Gdy jednak nie ma tej opcji w biosie, to proponuję użyć dowolnego przycisku typu RESET (można kupić w każdym sklepie z elektroniką) i podłączyć go dwużyłowym przewodem w to samo miejsce płyty głównej, gdzie podłączony jest włącznik na obudowie komputera. Kabelek może być cieniutki i dowolnie długi. Ważne by przycisk był typu RESET.
Ewentualnie można wymontować włącznik z obudowy komputera i tylko przedłużyć przewód, a przycisk zamontować gdzieś na biurku lub położyć luzem.
odpowiedź 22 lutego 2016 przez użytkownika iras584 Poziom 4 (1,060)
wybrane 22 lutego 2016 przez użytkownika spikee
Nie znam się na elektryce , w moim biosie nie ma takiej funkcji , dziękuje za podpowiedź , może znajdę kogoś kto zna się na elektryce i będę kombinował w tym kierunku który opisałeś w poście
0 głosów
Montujesz listwe na biurku i za jej pomoca wlaczasz/wylaczasz prad. Samo wlaczenie komputera zapewni na przyklad wejscie do BIOSu komputera i ustawienie, zeby wlaczal sie przez pacniecie klawisza na klawiaturze, czy przycisku myszki.
odpowiedź 21 lutego 2016 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (471,980)
...