Problem z monitorem 144hz

0 głosów
wizyt: 901
Witam wczoraj zainstalowałem nowy  system i od tego czasu mam problem z monitorem. Mój monitor jest 144hz, jednak od postawienia systemu na nowo mam możliwość ustawienia tylko częstotliwości odswieżania 120 i 119 hz. Nie mogę nawet ustawić 60 hz. Co może być tego przyczyną ?  

http://scr.hu/0whj4/c7myh
12 marca 2016 w PC przez użytkownika tygrysss Poziom 4 (1,810)
   

1 odpowiedź

0 głosów
Sterowniki KOLEGo złe sterowniki

Po pierwsze sterowniki od płyty głównej

Po drugie od karty graficznej

a na konies Sterownik od monitora

Nie napisałeś modelu monitora ani jaką masz grafike więc więcej nie pomoge
odpowiedź 12 marca 2016 przez użytkownika -ZIBI- Poziom 8 (46,280)
Monitor to : VG2401mh Karta to : GTX 770 Tylko problem polega na tym, że ja dosyć często instaluje na nowo system i to co dzisiaj się stało jest trochę dziwne.
Sterowniki w Windows 10,które instalują się wraz z systemem od razu powodują te 120hz.
Mam 2 monitory. Ogólnie jedyne co się zmieniło to, że w urządzeniach i drukarkach przy nazwie monitora w nawiasie jest (HDMI). Monitor ten nie jest podłączony pod HDMI to nie wiem dlaczego to tak się wyświetla. Nigdy tak nie było :(
"Sterowniki w Windows 10".

Sterowniki sie sciaga ze strony nVidii (dla karty graficznej), a nie korzysta z windzianych. Nawiasem mowiac nie zdziwilbym sie, jakby to byl problem niedorozwinietego Windowsa 10 i jego wspolpracy ze sterami - przeciez co chwila jeszcze wychodza na swiat babole zwiazane z "dziesiatka".
Nie instaluj systemu co chwila, kolego, tylko wez sobie zainstaluj Macrium Reflect, spartycjonuj poprawnie dysk (albo kup SSD na system) i zrob raz, a dobrze obraz partycji systemowej, ktora potem bedziesz (a) aktualizowal w miare nowych poprawek systemowych i (b) ewentualnie przywracal przy padzie systemu. Nawiasem mowiac zainwestuj w dobrego antywirusa i skoncz z eksperymentami na piratach, bo inaczej nigdy nie wyjdziesz poza bezsensowne przywracanie systemu.
Sterowniki mam najnowsze zainstalowane. Windowsa mam na ssd zainstalowanego. (samsung evo 850) . Tylko 2 windowsa instalowałem dla testu na innym hdd dysku. Czy możliwe, żeby złącze dvi na monitorze uszkodziło się ale tylko do tego stopnia zeby wyświetlać tylko 120hz ?
Panel sterowania nVidia -> Wyswietlanie -> Zmiana rozdzielczosci
pytania:
1. Czy pokazuje sie tam zlacze DVI, czy HDMI,
2. Jak HDMI, to czy masz ponizej "Wyjsciowy zakres tonalny", jesli tak - powinienes miec na "pelny" (plus reset i moze to pomozezlikwidowac napis HDMI),
na tym etapie rozumiem, ze nie masz aktywnej opcji 144 Hz w "czestotliwosci odswiezania" obok rozdzielczosci FullHD
3. Przycisk Dostosuj -> Utworz rozdzielczosc dostosowana i sprobuj tam wybrac FullHD w 144 Hz. Jak bedzie chcial szczegolowe parametry obrazu, to w instrukcji dolaczonej do monitora powinienes wszystkie cyferki znalezc.
...