Przeglądarka zdjęć, szybka i minimalistyczna.

–1 głos
wizyt: 155
Witam, wraz z zainstalowaniem Win10 zniknęła wg. mnie idealna przeglądarka plików zdjęciowych z windowsa 7... ta wbudowana jest tragiczna, kilka zainstalowałem z internetu ale są niewiele lepsze.

Czego oczekuje? W sumie tego co miałem na Win7 czyli uruchamianie sie w mgnieniu oka, przybliżanie scrolem, przechodzenie do następnego/poprzedniego zdjęcia jakimś przyciskiem wydocznym na ekranie w jakims logicznym położeniu lub 4 i 5 przyciskiem na myszy no i zerowy interfejs czyli górna belka aplikacji... i tyle. Ew w jakimś dymku informacje o pliku no i interfejs przewijania na dole jak na win7. Co byscie mogli polecić? Z popularniejszych IfranView i XnView testowałem ale kompletnie mi nie podpadły... Widziałem jakiś myk na przywrócenie tej windowsowej przeglądarki ale brakuje w niej obsługi wielu formatów więc może by się znalazł jakiś godny następca.

Pozdrawiem
12 maja 2016 w Multimedia przez użytkownika Ari93 Poziom 5 (3,310)
   

2 odpowiedzi

0 głosów
Nie kwestia gustu, tylko kwestia przyzwyczajenia :) IrfanView jest dobry, trzeba tylko troche shortcutow zapamietac.
odpowiedź 13 maja 2016 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (475,040)
Ale dalej niewygodny i powolny... chyba że trzeba jakieś wtyczki jeszcze poinstalować, już szybszą mam domyślną przeglądarkę zdjęć w telefonie która tylko trochę nie daje rady z artworkiem wilkołaka (wiedźmin) o rozdzielczości 163 MP i wadze 111MB. Wynalazłem FastPictureViewer który jest szybszy, trochę brakuje powiększania na scrollu ale za to ma preloading, nie muszę za każdym razem czekać ok 3s na wyrenderowanie zdjęcia o wadze >80MB jak w ifranie. Fakt; nie często się takie fotografie przegląda ale jeśli szybciej takie fotki przeglądam na telefonie niż na kompie z ssd i i5 3,5GHz to chyba coś jest nie ten teges... :P
Dobra, włączyłem z siódemki "Przeglądarkę fotografii systemu Windows" i po prostu zamiotła... ;) jeśli ktoś coś ma lepszego to jak najbardziej niech da znać.
Options->Properties/Settings->FullScreen/Slideshow->Use Resample Function.
Sprawdzales, jak dziala z wylaczonym ?
Wczesniej nie pisales, ze ogladasz fotki stumegowe. U mnie IV zawsze chodzil szybko, ale projekty w wielu dpi zawsze obrabialem Gimpem, tam dopiero byla rzezba ;-)
0 głosów

Tutaj znajdziesz ranking TOP 10 programów do przeglądania zdjęć. Polecam zerknąć, bo można je tam od razu pobrać!

odpowiedź 26 września 2017 przez użytkownika Sokhzyf Poziom 2 (440)
...