Problem z miganiem ekranu monitora przy zalecanej rozdzielczości?

0 głosów
wizyt: 105
Witam,
od razu piszę, że nie wiem, czy wątek jest dodany do prawidłowej kategorii, w razie czego proszę o przeniesienie.

Mój problem polega na tym, że posiadam kartę graficzną Radeon R9 i monitor Samsung S22D300, zalecana rozdzielczość do niego, to 1920x1080. Na początku już pojawił się problem, żeby takową rozdzielczość ustawić, bo się nie pojawiała, ale zaaktualizowałam sterowniki i się pojawiła. Super. Jednak, teraz jest kolejny problem. Częstotliwość odświeżania ekranu mogę ustawić tylko na 25Hz, 29Hz lub 30Hz, przy której ekran strasznie się "trzęsie", migocze, mryga, nie da się tak pracować. W serwisie, w którym zamawiałam komputer dali mi kabel DVI (takie wejście ma właśnie mój monitor) i dołączyli przejściówkę do D-Sub (o ile się nie mylę, właśnie do D-sub) i zostało mi zabronione podłączanie monitora pod wejście DVI. Pierwsze pytanie, czy ktoś wie, dlaczego?
Gdy zgłaszam się z moim problemem do serwisu, że migocze mi ekran, to wymieniają mi tylko przejściówki i kable, co nie daje żadnego rezultatu. Gdzieś słyszałam, że podłaczenie kabla do wejścia DVI powinno rozwiązać problem, tym bardziej, że mój monitor we wcześniejszym komputerze był w ten sposób podłączony i działał bez zarzutów. Wie ktoś jak rozwiązać mój problem, abym chociaż przez weekend mogła normalnie użytkować komputer?
22 lipca 2016 w AGD przez użytkownika xMagdalena Poziom 1 (120)
   

1 odpowiedź

0 głosów

Po pierwsze zmien serwis.

Po drugie, sciagnij sterownik do monitora (konkretny typ) i zainstaluj. Stery na stronie Samsunga.

Po trzecie - jesli to ten monitor LS22D300HY (Twojego nie ma, wiec dokladne podawanie symbolu ma znaczenie), to on nie ma DVI, tylko D-Sub oraz HDMI. To drugie to jest kupa (tym bardziej, ze monitor nie obsluguje HDCP), ale z alternatywa do D-Sub trzeba podlaczac wlasnie przez HDMI. Poprosze Cie wiec o wygooglowanie trzech rzeczy:

* D-Sub

* DVI

* HDMI

i porownanie obrazkow wtyczek - zebys mogla odpowiedziec nam, jakie wejscia dokladnie ma Twoj monitor i jak dokladnie go podlaczasz. Od tego zalezy przyszlosc, ale na "chyba" nikt nie bedzie wrozyl, czy to kiepska przelotka, czy ustawienia sterownika ;-)

odpowiedź 23 lipca 2016 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (474,420)
edycja 23 lipca 2016 przez użytkownika jeomax.co.uk
...