Problem z OKR w laptopie Lenovo !

0 głosów
wizyt: 120
Witam

Mam problem z OKR. Mam laptopa G510 firmy Lenovo, 2 lata użytkowania. po tych 2 latach zaczynał już się zwieszać wiec  pomyślałem o użyciu OKR żeby przywrócić system do pierwszego otworzenia komputera wykorzystując  partycje recovery. Jednak po użyciu opcji przywracania systemu laptop restartuje się jak gdyby nigdy nic. Re-instalacja nie pomogła. Licze na pomoc w rozwiązaniu problemu.
9 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne przez użytkownika Mymek Poziom 1 (120)
   

2 odpowiedzi

0 głosów
Co rozumiesz przez przywrocenie systemu? Mozesz opisac jak przeprowadziles ten proces?

Co znaczy ze laptop resetuje sie jak gdyby nigdy nic? Czy to znaczy ze nie przywrocil sie do kopii fabrycznej?
odpowiedź 10 sierpnia 2016 przez użytkownika panturion Poziom 4 (1,590)
Używając dodatkowego przycisku obok głównego włączającego laptopa. Otworzyła się aplikacja One key recovery 7.0, następnie opcja ,,przywracanie systemu", następnie aplikacja pyta się czy zgadzam się na otworzenie aplikacji w środowisku przywracania systemy (czy jakoś tak) daje tak, komputer się wyłącza i włącza identycznie jak bym kliknął na przykład:start>uruchom ponownie. A i chcę przywrócić system z partycji recovery, widziałem że dużo jest jakichś poradników i forum na ten temat ale żaden nie zdołał mi pomóc.
Nie wyglada to za dobrze.

Czy jest mozliwosc ze ta partycja zostala usunieta? Czytalem na forach ze ludziom ta partycja "znikala" w momencie dzielenia/tworzenia innych partycji. Bardziej zaawansowane programy do czyszczenia dyskow moga rowniez Cie takiej partycji pozbawic...

Ewentualnie mozesz zwrocic sie bezposrednio do Lenovo by otrzymac recovery disc, nie wiem czy Twoj sprzet jest nadal na gwarancji ale moze akurat dadza rade Ci z tym pomoc.
Dyski nie były wymieniane, czyszczone ani formatowane, cały czas znajduje się dysk D o nazwie recovery, wiec nwm czy mozliwe było usunięcie. Laptopowi minęła gwarancja jakiś miesiąc temu około. A co do kontaktu z Lenovo to wygląda tak: minęła Ci gwarancja ? To albo kup sobie nowy laptop, albo radź sobie sam -_- .
Przeskanuj dysk i sprawdź najpierw czy cos się z nim nie stało.
Zeskanowałem, żadnych problemów nie wykryło.
0 głosów
https://www.youtube.com/watch?v=L_l_DjQ96lg

Robisz dokładnie tak?

 

Co rozumiesz pod pojęciem że reinstalacja nie pomogła...?
odpowiedź 15 sierpnia 2016 przez użytkownika adamk1985 Poziom 9 (52,720)
1) Obejrzałem już ten film i tak, robiłem dokładnie krok po kroku, tak jak pan Arkadiusz na filmie. Jak zobaczysz mój pierwszy komentarz do odpowiedzi użytkownika panturion, zobaczysz jak dokładnie przeprowadziłem proces przywracania systemu (jeśli jeszcze nie przeczytałeś).


2) odinstalowanie i ponowne zainstalowanie programu OKR nie przyniosła żadnego skutku ...

Liczę na dalszą pomoc :(
...