Dysk Ilość relokowanych sektorów

0 głosów
wizyt: 85
Ilość relokowanych sektorów się zmiejsza . Znalazłem go w domu więc sprawdziłem czy sie nada napoczątku było 7 na 7 teraz 2 na 2 Dobrze ? Zle ? Byłem przygotowany na zakup nowego wiec tylko pytam czy da się coś jeszcze z nim zrobić. Smart Dysku http://imgur.com/a/VEhqM
27 października 2016 w Dyski twarde przez użytkownika Fir3r Poziom 2 (320)
   

1 odpowiedź

0 głosów
Zle odczytujesz raport SMART.

Atrybut "biezacy" ma byc wyzszy lub rowny wartosci "prog", poniewaz oznacza on (biezacy) ilosc sektorow gotowych do realokacji. Jak widzisz - zmniejszajaca sie jego wartosc jest akurat ZLA (a nie dobra). Jesli wartosc ta spadnie ponizej wartosci "prog" (ktora jest wartoscia ustalona przez producenta jako wartosc bezpiecznych - w tym przypadku - sektorow mozliwych do zremapowania, zeby nie zaklocic bezpieczenstwa pracy dysku), to rozumiesz, ze jest to sytuacja krytyczna, w ktorej dyskowi moze zabraknac sektorow do remapowania i zacznie walic bad sektorami, przy okazji stajac sie niemozliwym do odczytania, jesli bady zdarza sie w obrzarze MBRa.

Ilosc juz zremapowanych sektorow to wartosc RAW - i widac, ze ich tam w cholere jest.

Status dysku swieci sie na czerwono, pokazujac "ZLY".

A ty sie jeszcze pytasz, czy da sie cos zrobic. Oczywiscie, ze da sie - mozna go uzywac jako podstawke na kawe, rzucac jak cegla itp..
odpowiedź 28 października 2016 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (471,480)
...