Jaki linux na starego laptopa?

0 głosów
wizyt: 290
Witam posiadam laptopa Packard Bell Mit-Rhea-C / Celeron m 1.3 GHz, 1 GB DDR, 160 GB - moje pytanie brzmi jaką najlepiej dystrybucję linuxa zainstalować aby była przyjemna dla oka i w miarę płynna w działaniu na takim zabytku. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam SYLWIA
8 listopada 2016 w Laptopy przez użytkownika sylwanab Poziom 5 (4,990)
   

1 odpowiedź

+1 głos
 
Najlepsza odpowiedź
Kazda dystrybucja, wszystko zalezy od srodowiska desktop. Mozesz sprobowac Fedore, z jakims lekkim Gnomem (lub forkiem Mate) albo LXDE. Byle nie KDE. Mozesz zainstalowac compiza na to (Mate), bedzie fajny efekt obracania kostki, animacji okien itp. Dystrybucje sa dostepne w formie "gotowcow" - to jest od razu masz na plytce dane srodowisko desktop, wiec wiesz, ktora wersje sciagnac. Sa tez dystrybucje Live - ktore mozesz sprawdzic przed zainstalowaniem i stwierdzic, jak to chodzi.

Przy instalacji wybierz sobie odpowiednie pakiety, a nie idz droga automatycznej instalacji wszystkiego - wowczas bedziesz mogla okreslic, co instalowac, a czego nie - to w ramach odchudzania linucha, zeby ie przeladowac go od razu wszystkim.
odpowiedź 9 listopada 2016 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (471,940)
wybrane 9 listopada 2016 przez użytkownika sylwanab
Dziękuję serdecznie kolejny raz za pomoc - Pozdrawiam
...