Nie wykrywa połączenia po restarcie

+1 głos
wizyt: 612

Mam problem, po niedawnym formacie i reinstalacji systemu szwankuje mi coś z internetem. Problem polega na tym że po restarcie czy zywkłym wyłączeniu i ponownym uruchomieniu komputera system nie widzi połączenia z internetem (kabel sieciowy jest odłączony), nie pomaga wyłączanie i wlączanie karty sieciowej, wyjmowanie kabla, ustawianie IP ręcznie, nic. Internet zaczyna działać dopiero gry wyłącze komputer następnie wyłącze zasilacz, poczekam aż płyta główna \"wygaśnie\" i dopiero włącze komputer, wtedy wszystko jest cacy. Instalowałem już rózne wersje sterowników i nic, jeśli ktoś miał podobny problem albo wie co może być przyczyną prosze o pomoc.

 

 

19 września 2013 w Internet przez użytkownika alb3rt Poziom 2 (470)
   

4 odpowiedzi

0 głosów
A jaka masz plyte glowna, karte sieciowa i router (i jego ustawienia) ?
odpowiedź 19 września 2013 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (474,080)
0 głosów
Płyta ASUS M5A99x EVO, karta zintegrowana, router netgear modelu i ustawień teraz nie podam ale to nic z routerem bo w drugim pokoju stoi drugi komputer podłączony do tego samego routera i jest wszystko w porządku
odpowiedź 19 września 2013 przez użytkownika alb3rt Poziom 2 (470)
0 głosów
"podłączony do tego samego routera i jest wszystko w porządku"

To akurat zaden dowod, bo w przypadku konfliktu IP (ten sam adres dla kilku komputerow albo DHCP z pula jednego wolnego adresu dla kilku komputerow) sa takie wlasnie objawy, jak piszesz.

Na razie jeszcze nie mam rady oprocz jednej: sprawdz zmiane w ustawieniu sterownika predkosci karty na 100Mbit (z auto) i zobacz, czy to cos daje.
odpowiedź 19 września 2013 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (474,080)
0 głosów
Zainstalowałem sobie ubuntu na innym dysku i tam wszystko śmiga jak trzeba, napisałem też do ASUSa kazali mi zainstalować update biosu ale to nic nie dało.
odpowiedź 20 września 2013 przez użytkownika alb3rt Poziom 2 (470)
...