Komputer nie odpala Windowsa na karcie graficznej . Co robic ?

0 głosów
wizyt: 91
Witam . Mam taki problem . Kupiłem kartę graficzną komputer nie odpala mi windowsa ....ładuje do momentu pojawienia się pulpitu. Później czarny ekran. Gdy podłącze inna kartę działa wszystko okej ...tak samo jak ta kartę podłącze do innego komputera. Moja karta nie działa poprostu na moim komputerze a na innym działa . Co robić ?? Wymieniłem juz zasilacz
9 grudnia 2016 w PC przez użytkownika Dave Poziom 1 (120)
   

4 odpowiedzi

0 głosów
podpiąłeś dodatkowe zasilanie do karty ?
odpowiedź 9 grudnia 2016 przez użytkownika seveneleven Poziom 5 (2,840)
Wszystko jest tak jak powinno być podpięte
0 głosów
Witam

Zacznij od poczatku

JAKA płyta główna ??

JAKI zasilacz

JAKA karta graficzna ??  STARA / NOWA

Wtedy może uda się pomóc
odpowiedź 9 grudnia 2016 przez użytkownika -ZIBI- Poziom 8 (46,300)
Jest to składany komputer. Intel Core i7 920 2,67 ghz ,Płyta główna MSI-7522 X58 Platinum PCI Express 2.0 Cfx,  8gb ram , Windows 7 tak zarejestrowany 64 bitowy. AMD Radeon HD 7800 SERIES, AMD High Defination Audio Device, Dysk 1TB, załączniku Chieftec 500s8 .
0 głosów
"Czarny ekran" to po prostu moze byc uaktywnione wyjscie HDMI na karcie graficznej, podczas gdy masz podpiety przez DVI na przyklad monitor. Chodzi o to, ze Microsoft ma problem z enumeracja monitorow i wydawcy sterownikow twierdza, ze to nie ch problem, a M$ oczywiscie zwala wine na producentow sterow. Po prostu podepnij jednoczesnie drugi kabel do karty i sprawdz na innym odbiorniku (moze byc TV), czy pulpit nie laduje sie wlasnie tam. Jak tak = przestaw w opcjach sterownika.
odpowiedź 9 grudnia 2016 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (474,420)
Monitor podłączam do karty tylko przez HDMI . Taki typ monitora ze ma już HDMI a nie DVI . Wiec raczej to nie to . Włożyłem inna kartę i działa wszystko nawet przez HDMI jednakże wyłącza komputer. Moze to płyta główna padła ?
Raczej to buraczki zamiast kapusty zasmazanej. Podlacz drugi odbiornik i sprawdz. Nie pisalem, ze "ma byc przez DVI, bo HDMI to enumeracja", tylko pisalem o enumeracji na przykladzie obu tych typow zlacz. Jak masz jedno, podlacz dodatkowo drugie i bedziesz wiedzial - proste.
Niezaleznie od tego Chieftec to slaby zasilacz, z dolnej polki. "Wymienilem zasilacz" znaczy co - kupiles tego Chiefteca nowego ? Karta graficzna to jaka - bo napisales jakas rodzine 7800... a konkret to jaki ?
0 głosów
Hey hey

OKI jeśli HD 7850  To ma jedną wtyczke PCI-E i nie ma problemu

Jesli HD 7870 to ma 2 Wtyczki PCI-E i musisz mieć jakaś przejściówkę

Zasilacz TAKI sobie szału nie robi

Jeśli masz monitor podłączony do monitora kablem HDMI to jakim 1.3 czy może 1.4 a moze 2.0  

HD 7850/7870 musi miec max 1.3  sprawdz to

Na bank podaje obraz na DVI i trzeba jakiś monitorek na DVI lub przejściówka z DVI na HDMI i po sprawie Przestawiasz w systemie i po kłopocie przejściówkę wywalasz i działa
odpowiedź 10 grudnia 2016 przez użytkownika -ZIBI- Poziom 8 (46,300)
...