Bios, czarny ekran, brak obrazu

0 głosów
wizyt: 68
Sprawa jest następująca chciałem włączyć Bios i na monitorze pojawił się napis no siganl więc go resetowałem i spróbowałem jeszcze raz co się okazało dioda od ekranu świeci na pomarańczowo. Komputer podczas włączania wydaje charakterystyczny dźwięk beep.
10 lutego 2017 w Komputery przez użytkownika pawelek123 Poziom 1 (160)
   

2 odpowiedzi

0 głosów
Nie wiem, skad przekonanie, ze slowo "charakterystyczny" bedzie u kazdego wywolywac takie same skojarzenia. Po prostu opisz ten bip (te bipy), albo sam wygooglaj, co oznacza ten sygnal - bo komputer sygnalizuje bipami wlasnie rozne felery. Musisz tylko wiedziec, jakies firmy masz BIOSa (AMI, Award itp), bo rozne firmy maja rozne bipniecia.

Dioda na "pomaranczowo" oznacza brak sygnalu, jak juz wiesz. Sprawdz cala sciezke sygnalu od konca do poczatku, a wiec: gniazdo w monitorze, kabel monitor-komputer, gniazdo w komputerze, karte graficzna (o ile jest) w slocie, czy zasilacz w komputerze. Czasem karta graficzna obluzowuje sie w slocie, wiec warto ja wyjac-wlozyc. To samo dotyczy kabelkow.
odpowiedź 10 lutego 2017 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (471,960)
0 głosów
Powiem tak odgłos jest taki jak zawsze gdy włączam komputer, a jeśli chodzi o monitor to działa on poniważ podłączyłem go do laptopa i wszystko jest okej.
odpowiedź 10 lutego 2017 przez użytkownika pawelek123 Poziom 1 (160)
edycja 10 lutego 2017 przez użytkownika pawelek123
...