Jak zostać programistką?

0 głosów
wizyt: 201
Witam, tak jak w pytaniu powyżej chciałabym się dowiedzieć jak wygląda droga edukacyjna oraz jakie umiejętności trzeba posiadać, by zostać programistką. Jestem kobietą i niewiem czy ten zawód jest dla mnie...ale chciałabym spróbować, łamiąc ten stereotyp, że to praca typowo dla mężczyzn.
16 lutego 2017 w Oprogramowanie przez użytkownika Paulaa Poziom 1 (120)
   

3 odpowiedzi

0 głosów
Jak technologia, co chcesz robic?
odpowiedź 17 lutego 2017 przez użytkownika QizmoPL Poziom 8 (37,870)
0 głosów
Droga edukacyjna zwykle wygląda tak, że zieloni w temacie idą na studia informatyczne i albo się odbiją, albo się przebiją. Ale zamiast powielać takie postawy warto się zainteresować informatyką wstępnie. Godnym polecenia może być serwis edukacyjny I LO w Tarnowie. Następnie wybrać język programowania np. c/c++ i odpowiednią książkę i posiłkując się kursami i dokumentacją w internecie jak najszybciej zacząć pisać, bo żeby się nauczyć programować trzeba programować - taki trochę paragraf 22, ale z wytrrwałością i pozytywnym nastawieniem jest to do opanowania. Na forach znajdziesz ludzi, którzy będą skorzy podzielić się swoją wiedzą, ale nie oczekuj gotowych rozwiązań tylko podpowiedzi. A to, że jesteś kobietą ma znaczenie tylko takie, że nie jesteś jedną z tych szczęściarzy, krzórzy wiedzieli co chcą w życiu robić, gdy jeszcze byli bardzo młodzi. Ale nie porównuj się do tych czarodziejów, których spotkasz, a którzy będą dużo lepsi od Ciebie, ale koncentruj się na tym jak sama możesz stać się lepsza oraz znajdź energię by robić ciekawe rzeczy, a programowanie niewątpliwie się do nich zalicza.

Powodzenia
odpowiedź 19 lutego 2017 przez użytkownika Kamil369 Poziom 4 (2,130)
0 głosów
Jak bedziesz dobra w tym co robisz to bez problemu znajdziesz prace gdzie nie beda patrzec co masz miedzy nogami. Najlepiej sprawdz czy programowanie Cie interesuje , jest sporo filmow i poradnikow w sieci i jezeli poswiecisz temu sporo czasu to napewno sie przekonasz czy to dla ciebie zanim wybierzesz szkole o tym profilu.
odpowiedź 24 lutego 2017 przez użytkownika ICE1979 Poziom 8 (35,840)
...