Telewizor nie widzi komputera.

0 głosów
wizyt: 107
Witam, mam telewizor blisko komputera stacjonarnego więc stwierdziłem, że wykorzystam go jako monitor. Kupilem kabel display port - hdmi. Podłączyem w komputerze display port a w TV hdmi. Ale  komputer nie widzi telewizora w ustawieniach monitora. Gdy przełączam w telewizorze na hdmi pod którym jest podpięty pc wyskakuje brak sygnału...

Mam kartę graficzną zintegrowaną Intela, i windowsa 7.

Jak można to naprawić lub połączyć komputer z tv jakimś innym sposobem?
20 kwietnia 2017 w PC przez użytkownika Incarnat0n Poziom 1 (140)
   

1 odpowiedź

0 głosów
A najwazniejszego nie podales: jaka masz PLYTE GLOWNA (i procesor) ?

Po prostu trzeba bedzie poczytac manuala od niej, czy obsluguje dwa wyjscia jednoczesnie. A dotychczas podlaczales co i w jaki sposob do tego komputera ?

I rozumiem, ze podlaczasz TV jako drugi odbiornik (niezaleznie od pierwszego), podczas gdy pierwsze gniazdo - przykladowo DVI - juz jest obslugiwane przez pierworzedny monitor ?
odpowiedź 20 kwietnia 2017 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (471,960)
edycja 20 kwietnia 2017 przez użytkownika jeomax.co.uk
Procesor to Intel Pentium G3430 @ 3.30GHz
Płyta głowna Hewlett-Packard 18E7 (SOCKET 0)

Monitor jest podłączony przez vga z komputerem
Próbowałem też odłączyć monitor od komputera i podpiąc sam tv ale to też nie przynosiło efektów nadal nie działał
W tym przypadku wydaje mi sie, ze potrzebujesz aktywnej przelotki z DisplayPort, jesli chcesz wykorzystac to wlasnie gniazdo. Intel w swoich zaintegrowanych produktach HD Graphics mowi, ze przelotki pasywne beda dzialac, "if the system manufacturer has programmed the BIOS to support dual-mode interoperability ". Pewnie nie masz jak tego sprawdzic, wiec najlepiej byloby po prostu kupic przelotke aktywna (tudziez spytac sie sprzedawcy, jaka Ci sprzedal).
Mozesz tez pogrzebac w BIOSie (to jest Hewlett-Packard HP ProDesk 600 ?) i sprawdzic, czy nie masz czegos przypadkiem wylaczonego. Update BIOSu jak zawsze nie zaszkodzi.
...