Problem z nowym dyskiem twardym.

0 głosów
wizyt: 58

Mam problem z nowym dyskiem twardym firmy Hitachi HDD Sata II 2tb. Kupiłem taki dysk i po podłączeniu go do komputera (płyta główna: ASRock G41M-VS3 R2.0 / Win 7 Ultimate 64bit) nie działa wydaje dziwne dzwięki niewidać go w systemie ani w biosie... czyżby dali mi dysk z uszkodzeniem mechanicznym czy coś źle zrobiłem ?

15 maja 2017 w Dyski twarde przez użytkownika tireks16 Poziom 1 (220)
edycja 15 maja 2017 przez użytkownika tireks16
   

2 odpowiedzi

+1 głos
Wydaje dziwne dzwieki - wiec na 99% jest uszkodzony. Zanim wymienisz - sprawdz polaczenia (oba kable: sygnalowy i zasilajacy), czy sa dobre - na przyklad czy dzialaja z DVD albo innym dyskiem.

Ten chipset nie ma klopotow z zobaczeniem duzych dyskow (problemy zaczynaja sie powyzej 2.2 GB dla starych chipsetow, ale dotycza czego innego, a nie rozpoznawania napedow w ogole), ponadto masz dobry system operacyjny, ktory bedzie w stanie zagospodarowac naped tak, jak chcesz.
odpowiedź 16 maja 2017 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (474,420)
0 głosów
Wygląda jak uszkodzony dysk, jak JOE napisał sprawdzić kable zasilania, jeżeli to nie pomoże i dysk dalej wydaje dźwięki to na gwarancje, sprawdź z ciekawości czy gdzies nie ma jakiś uszkodzeń fizycznych, być może mógl nawet komuś spaść.
odpowiedź 16 maja 2017 przez użytkownika raffal81 Poziom 6 (9,970)
Spadanie dysku akurat niczemu nie szkodzi - robilem kiedys filmik specjalnie dla forumowiczow benchmarka.pl i zrzucalem naped trzykrotnie - na dywan, potem na panele, az w koncu na beton. Dysk dalej chodzil. Gdyby spadl wlaczony - to co innego, ale nawet wowczas moglby byc rozpoznawany w BIOSie. Natomiast dyski czesto padaja przez zly dotyk - czyli dotykanie łapą bez opaski antystatycznej.. a padaja w domach, gdzie ludzie laza po dywanach w skarpetach, ot cala zagadka.
W sumie masz rację z tym spadaniem, a podczas pracy to wiadomo ;]

Aczkolwiek mi w pracy dysk spadł z jakiś 80cm na kafelki i było słychać tylko cykanie ;] oczywiście dysk nie był do niczego podpięty ;]
...