Resetujący się laptop po załadowaniu BIOS

0 głosów
wizyt: 68

Cześć, 
Ustawiłem błędnie w BIOSIE, zamiast UEFI i CMS, samo CMS. Teraz laptop się restartuje zaraz po załadowaniu się BIOSU. Nie mogę wejść do BIOSU wciskając F2 ( nawet jak działał to musiałem wejść do systemu bo to WIN 8 i dopiero ram w UEFI ). Gdy klikne F4 (recovery) to w czasie ładowania się biosu pokazuje się "PLEASE WAIT..." i gdy już się ząładuje BIOS to leci restart. Wyjąłem baterie CMOS na 12 godzin nawet, ale nic się nie zmieniło. Zwierałem styki gniazda baterii, również zworki (prawdopodobnie, bo nie są opisane na płycie głownej ). Nie mam już pomysłów co zrobić. Liczę na wasze pomysły i doświadczenie :) 

Laptop to samsung np300e5e-a02pl (na 99% bo oczywiście naklejki się zatarły) 
Płyta główna to Lampard 14/15 INT rev 1.0 

Dodam jeszcze, ze bateria CMOS jest na 100% sprawna

16 maja 2017 w Laptopy przez użytkownika kozak1224 Poziom 1 (160)
   

2 odpowiedzi

0 głosów
Zamiast baterii powinienes wyjac glowny naped rozruchowy (jak masz SSD, to wlasnie jego, jak HDD - to jego) i wowczas wejsc ponownie do BIOSu i ustawic, co tam chcesz.
odpowiedź 16 maja 2017 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (474,420)
laptop zachowuje się tak samo z HDD jak i bez dysku ;c
Wynika, ze nie masz najnowszego BIOSa do tego laptopa.

Tu jest przepis:
https://www.cnet.com/forums/discussions/cant-access-to-bios-setup-samsung-np300e5e/

ale wymaga sprawnego systemu, a ten ci sie nie wczytuje. Probuj wciskac F11 albo F12 podczas startu komputera i powiedz, czy wyskakuje bootselector. Ewentualnie powiedz, czy pamietasz kolejke bootowania z BIOSa. Chodzi o to, zebys mogl zabootowac komputer z pendrive'a z instalka Windowsa - ktory musisz spreparowac, odpalic laptopa z niego, zainstalowac system na innym sticku (albo innym dysku), wejsc do systemu po to, zeby wykonac upgrade BIOSa, po tym powinienes juz moc wchodzic do BIOSa i zmienic, co potrzeba, wlozyc z powrotem stary dysk.
Pamiętam ze zmieniałem kolejność na CD i Pendrive'a ale zawsze po zapisaniu i tak dwie pierwsze pozycje to były BOOTMenager. Niestety klawisze F11 i F12 nie uruchamiają bootselector;a . Rozumiem ze mam wypalic windowsa 8 na pendrive'a albo CD i zainstalować go na osobnej partycji ? Niestety drugiego dysku nie moge włozyc do laptopa, , zwyczajnie nie posiadam drugiego takiego xD
Mozesz instalowac i na aktualnym dysku - z tym, ze jak nie masz partycji uprzednio wydzielonej (i wolnej), to zmniana rozmiaru aktualnej po prostu wykasuje dane sie tam znajdujace... innymi slowy najpierw zgraj sobie gdzies z tego dysku dane, a potem mozesz go preparowac - z zamyslem, ze po calej operacji i tak bedziesz musial raz jeszcze dokonac na nim ewentualnych zmian (tudziez wygospodarowane miejsce mozesz przeznaczyc na linucha potem, jak tak - to daj dwie partycje zamiast jednaj, druga 8 GB na swap).
Tylko jak chcesz zabootowac kompa z pena, jesli bootselector nie chodzi, a boot jest ustawiony na Windowsowy BootManager ?
0 głosów

laptop zachowuje się tak samo z HDD jak i bez dysku ;c

 

odpowiedź 16 maja 2017 przez użytkownika kozak1224 Poziom 1 (160)
...