drukarka i wifi

0 głosów
wizyt: 49
Drkarka podłaczona do komputera, komputer w sieci na kablu do rutera z wifi , jak połaczyć się z drukarką np. Iphonem. Pozdrawiam Marek
2 sierpnia 2017 w Sieć i internet przez użytkownika Phila Poziom 1 (120)
   

1 odpowiedź

0 głosów
Na przyklad ajfonem, czy na przyklad pecetem, bo to 2 rozne sprawy ?

Niemniej idea jest taka sama - na komputerze, do ktorego podlaczona jest drukarka wlaczasz udostepnianie plikow i drukarek, a pozniej na urzadzeniu, z ktorego chcesz drukowac: podlaczasz sie do routera przez WiFi (pewnie DHCP), po czym w swoim oprogramowaniu wykrywasz drukarke po sieci - moze byc potrzebna grupa robocza, haslo do niej, czy haslo do komputera z drukarka (jesli jest udostepnianie na poziomie logowania na konto uzytkownika tego kompa) - zalezy od systemu operacyjnego (tez nie napisales, jaki) - i drukujesz.

Wiecej o japkach masz tu:

https://atramentowka.com/Jak-Drukowac-z-iPada
odpowiedź 2 sierpnia 2017 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (473,260)
Wydaje  si e wszystko proste gdy drukarka ma moduł wifi w moim przypadku nie. Istnieje jakaś możliwość połączenia iphona  poprzez komputer (win10) do ktorego jest podłączona a on pracuje w sieci z ruterem wifi . Pozdrowienia.
Po to dalem wlasnie linka, zebys sobie przeczytal o AirPrint na przyklad. Moze byc tak, ze drukarka nie jest obslugiwana przez ten program.
Jaki router ? bo niektóre mają print server.
...