Brak złącza 6 pin na KARCIE.

+1 głos
wizyt: 153
Witam. Jak w temacie, kupiłem od kogoś kartę graficzną GTX 650 2gb w wersji od Point of Vision. Karta ma zadeklarowane posiadanie złącza 6 pin jako dodatkowe zasilanie. Jednakże, w miejscu gdzie to złącze powinno się znajdować, jest tylko 6 jednakowych otworów. IMG_20170817_181909.jpg Sądzę że sprzedawca mnie przysłowiowo wyr***ł, nie chce mi się do końca bić z zwrotami, więc czy była by możliwość przylutowania tego złącza?
17 sierpnia 2017 w Karty graficzne przez użytkownika NikoO Poziom 3 (580)
   

5 odpowiedzi

+1 głos
Czy chodziło ci o POINT OF VIEW? Karta sprawna? Działa bez dodatkowego zasilania? Co ci "mówi" menedżer urządzeń?
odpowiedź 17 sierpnia 2017 przez użytkownika seveneleven Poziom 5 (3,220)
Racja, Point Of View
Karta była sprzedana jako sprawna, chłodzenie kręci, więc karta teoretycznie działa.
Po podpięciu portem HDMI ( testowane 2 złącza w monitorze i 2 kable) black screen, kompletnie nic
Monitor wyświetla nawet ładne [Brak sygnału Video]
Menedżer nie wyświetla karty
Spróbuję zaktualizować BIOS, może pomoże
0 głosów
Chip GTX 650 ma TDP na poziomie 65W, wiec nawet pod obciazeniem nie potrzeba mu dodatkowego zasilania. Niektore karty sprzedawane byly jednakze z takim gniazdem tylko dlatego, ze sama karta sie dobrze podkreca i tu juz zostaje przekroczona bariera pradu dostarzcanego przez slota PCIe - wiec dla spokoju ducha overclockerow takie gniazdo czasem bywa w tych kartach. Nominalnie jednak byc nie musi, wiec nikt cie nie wy*uchal. Karta moze miec miejsce na takie gniazdo dlatego, ze moze dzielic PCB dla kilku wersji kart - np. GTX 650, GTX 650 OC, GTX 650 Extreme itd, z ktorych tylko pierwsza miec tego gniazda nie bedzie.

Se chcesz dolutowac - se lutuj, nic nie pomoze w kwestii podstawowego uzytkowania karty, ale tez nie zaszkodzi - pod warunkiem, ze umiesz sie obchodzic z lutownica.

Natomiast podlaczaj monitor kablem DVI, tudziez DP (jesli karta ma) - byle nie HDMI. Systemy Windows maja problem z enumeracja monitorow - w skrocie - i podlaczenie karty gniazdem HDMI moze skutkowac wlasnie czarnym ekranem. Tak, jakbym sam tego nie doswiadczyl, nie pisal do nVidii w tej sprawie (a karta sprawna) :)
odpowiedź 18 sierpnia 2017 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (475,040)
edycja 18 sierpnia 2017 przez użytkownika jeomax.co.uk
+1 głos
Sprawa się rozjaśnia. Karta sprawdzona na innej płycie, normalnie działa, od razu łapie, bez kombinowania z wyłączeniem integry (niektórzy mówią że czasem powoduje problemy) Jest też inny problem. Zaktualizowałem BIOS, dla pewności. Wszystko ładnie, pięknie, windows się włącza, coś tam robię i wyłączam PC. Po ~godzinie włączam PC, brak obrazu Myślę sobie, pewnie nie przełączyłem HDMI z karty na integrę w płycie, ale nie, wszystko podpięte. Pc rusza, lampka na płycie głównej się świeci, CPU chodzi, wszystko normalnie, tylko brak obrazu. I na karcie, i na integrze. Zaczyna mnie to powoli denerwować, ale pomijając to, ma ktoś pomysł o co może chodzić?
odpowiedź 18 sierpnia 2017 przez użytkownika NikoO Poziom 3 (580)
Jak na integrze brak obrazu, to mozesz miec problem z kablem albo monitorem, innej mozliwosci nie ma (nie uzywaj kabla HDMI, to generuje problemy).
A po updacie BIOSu - przywrociles ustawienia domyslne ? Dopiero wtedy mozna ustawiac w BIOSie swoje ustawienia.
Tak z innej beczki, pci-e jest kompatybilne wstecz, czyli płyta na pewno obsługuje kartę, racja?
Czy po updacie, nie pamiętam, przed na pewno, laik ze mnie w tych sprawach więc poradniki pomogły
Asus M4A785-M płyta, a karta GTX 650 od Point of View, w tej podstawowej wersji, nie OC ani extreme
W poniedziałek podlece do Komputronika po kabel, teraz nie mam jak, zobaczymy czy wyjdzie.
PCIe jest kompatybilne wstecz z pewnymi praktycznymi wyjatkami, ale to nie ten przypadek. Pisales, ze na karcie obraz byl - wiec masz potwierdzenie, ze rewizja PCIe tutaj nie jest problemem.
+1 głos
Podpiąłem PC kablem VGA do monitora, znowu nic. Nie mam pojęcia o co może chodzić, zobaczę jeszcze wieczorem na innym monitorze, może on powoduje problemy
odpowiedź 21 sierpnia 2017 przez użytkownika NikoO Poziom 3 (580)
Podpiąłem HDMI integre pod inny monitor (dokładniej telewizor, nie ma on niestety złącza VGA)
Integra działa, karta nadal nie odpowiada
A w przypadku, jak masz podpiety komp przez integre, to karta jest widoczna w menedzerze urzadzen ?
Jak nie - to karta jest walnieta. Nawet, jak raz dziala, a raz nie - mozna reklamowac.
Nie widać, ale przy innym PC normalnie chodzi, może to jednak w jakiś sposób płyta główna jest walnięta?
A jaki masz zasilacz ?
Ta plyta ma wbudowana integre, odinstalowales stery wpierw (program: DDU) ? Jak podlaczasz tylko kablem HDMI monitor, to czesto jest tak, ze nawet nie zobaczysz ekranu POST, a dopiero ekran wczytywania/logowania Windows - wiec jesli masz balagan w sterownikach na dysku, to mozesz miec ow czarny ekran z tego tytulu. Powinienes najpierw usunac WSZYSTKIE sterowniki tym programem, potem wejsc od razu do BIOSa przy pierwszym resecie, wylaczyc integre i przelaczyc wyswietlanie na PEG. Dopiero potem mozna zabootowac  kompa, Windows powinien zainstalowac swoje stery do karty graficznej, a na koncu recznie mozna klepnac instalacje nVidii.
Chieftec GPA400A8 czy coś takiego, 400w i ten certyfikat 80+
Na stronie producenta pisze że zasilacz minimum 400w, jak widać jest
Trudno bez serwisowania powiedziec, czy zasilacz jest sprawny, ale widzialem duzo przypadkow Chieftecow 400 i 450W padnietych w ten sposob, ze nie dawaly pelnej mocy, choc komputer ruszal. Jak masz mozliwosc sprawdzic swoj komputer z zasilaczem od tego kompa, na ktorym grafika ruszala bez problemu = mialbys przy okazji jeden element wyeliminowany.
Nie mam niestety takiej możliwości, nie teraz.
Może w środę to ogarnę
mam możliwość kupienia zasilacza thermaltake 400W jako zamiennik, nadał by się?
Generalnie Thermaltake to taka sama polka dzisiaj, co Chieftec kiedys. Jesli masz na mysli serie LitePower, to ja bym jej unikal ze wzgledu na sprawnosc jedynie 70%. Bierz cos, co ma minimum certyfikat Bronze (a wiec Silver, Goild, Platinum itd), ktore sie cechuja coraz to wyzsza sprawnoscia - przekladajaca sie nie tyle wieksza oszczednosc (w przypadku 70% sprawnosci oznacza, ze 30% idzie w gwizek - a dokladniej w wydzielane cieplo), co wlasnie mniejsze nagrzewanie, lepsza kulture placy (cichsze) i zwyczajnie dluzsza zywotnosc spowodowana mniejszym nagrzewaniem sie. Taki zasilacz starczy na kolejna generacje procesorow, ale tu warto wziac wiecej watow (500 na przyklad), bo nie wiadomo, czy nie kupisz tez nastepnym razem i mocniejszej karty grafiki.
Karty nie będę zmieniać przez dłuższy czas, więc 450w starczy.
Ale teraz inna rzecz.
W tym drugim PC jest dokładnie ta sama karta tylko od zotaca, z tą 6 pionową wtyczką, plus to 1 GB karta.
Jest opcja żeby zobaczyć czy ta 2 karta zadziała u mnie, a w ostateczności zamienić się + ~170zł do mnie (Tak się umówiliśmy)
Gdyby ruszyła, to brać?
Nie wiem :) Ja nie gram duzo w gry, choc mam ich w ciul. Pogrywam tylko w WT, a tutaj karta 2GB sie czasem mikro-zatyka z tytulu doladowywania tekstur. Taka jest roznica pomiedzy karta, ktora nie ma wystarczajaco pamieci dla gry, a karta, ktora nie ma tyle. Oczywiscie, mozna zawsze obnizac jakosc detali, przez co zapotrzebowanie gry na VRAM spada, tylko czy w tym jest sens ? Sam zdecyduj.
Ciężko.
Do piątku muszę zdecydować, bo wtedy kończy się gwarancja rozruchowa i możliwość odesłania :/
Napiszę w piątek jak się sprawa rozwiązała
+1 głos
Karta zostaje u mnie, nie miałem nawet jak sprawdzić z innym zasilaczem mojego kompa. Żal mi teraz wydawać pieniądze, myślę żeby kupić zasilacz Modecom czy coś takiego, ogólnie niskawej jakości ale ~500w W tym drugim PC jest właśnie jakiś Logic 520w
odpowiedź 25 sierpnia 2017 przez użytkownika NikoO Poziom 3 (580)
edycja 25 sierpnia 2017 przez użytkownika NikoO
Nie idz ta droga. Thermaltake serii LitePower to jest niska jakosc. Modecom to jest bomba z opoznionym zaplonem, to sie nawet zasilaczem nie powinno nazywac. Moze i komputer uruchomi, ale co potem, to lepiej nie myslec. Pogooglaj fraze "Modecom spalony zasilacz", przypatrz sie obrazkom, niech zapadnie w pamiec.
Cóż, nie wiem już.
Ten zasilacz chiefteca który mam teraz kosztował 135 zł, nie mam paragonu, a nowy jest (2 miesiące dopiero) więc lipa.
Kupować zasilacz będę 500w, używany bo nowe = przepłacone :/

Jakieś propozycje co do firmy?
Zasilacz trzymaj, jak ma 2 miesiace. Myslalem, ze on juz pracuje z 5 lat - mialem na mysli taki wlasnie przebieg, gdy mowilem o owych padnietych czesciowo Chieftecach. Nie zmieniaj - mozesz tylko sprawdzic miernikiem, czy trzyma napiecia (z moleksa) - na luzie, jak i pod obciazeniem - wowczas maksymalny spadek (albo wzrost - jesli masz w BIOSie ustawione Loadline Calibration) napiecia powinien wynosic do 5%.
Tylko jak sprawa z kartą :/
Bo nie wiem już kompletnie co zrobić.
Może to jednak płyta główna jakoś jest jebnięta, jeśli tak to przekonamy się w styczniu (wymieniam wtedy płytę, procek i RAM)
Najlepiej chyba bedzie, jak pozyczysz te karte 1 GB od kolegi na pare dni, sprzawdzisz zasilacz miernikiem pod obciazeniem i bedziesz wiedzial - jesli zasilacz jest dobry, to masz niekompatybilnosc z plyta (o ile ta 2 GB karta w ogole nie chodzi na twojej plycie - bo sam nie wiem, czy ona chodzila, czy nie juz z ta plyta). W sumie jesli karta chodzi, mozesz sie zamienic na ten 1 GB model jesli ta opcja nadal aktualna bedzie do czasu wymiany platformy - a wtedy mozesz tez zmienic i karte, jak bedzie niedomagac na cos podobnego, z 2 GB.
Karta 2 gb jest moja, zostaje u mnie, przeżyję te ~3 miesiące na integrze, i tak nie gram jakoś dużo.
Po wymianie całości zobaczę czy wszystko działa, odświeżę wątek, może kogoś zainteresuje.
Zamieniliśmy się kartami.
Właśnie wracam do domu, zobaczymy czy ta wystartuje czy moim PC (ma to 6 pin złącze)
Karta 2GB (moja) w drugim PC odrazy załapała, chodzi normalnie.
Za godzinę zobaczę czy Karta znajomego w moim PC załapie
Karta 1Gb nie dziala u mnie.
Płyta główna, tak sądzę, może powodować problemy.
Wymieniana będzie w styczniu, więc zostaje przyjemna Integra i 900x480 rozdziałka :b
...