DZIWNY PROBLEM ! ! !

0 głosów
wizyt: 81
Witam mam dziwny problem z komputerem otóż... raz dziennie (na parę godzin jak jest użytkowany) potrafi się wyłączyć - po tym zdarzeniu próbuje się samoczynnie włączyć ale bezskutecznie (włącza się na sekundę i gaśnie) - Bios przywrócony do ustrawień fabrycznych. Po wyciągnięciu kabla od zasilania po minucie można włączyć normalnie i działa wówczas bezproblemowe. i7 7700k, Noctua NH-D15S, 64 GB (4x 16 GB), 1080 Ti Poseidon, Corsair AX860i, Maximus IX Formula... temperatury w normie... napięcia w normie ale tutaj opieram się na wskazaniach z Corsair Link. Pozdrawiam
18 sierpnia 2017 w PC przez użytkownika sylwanab Poziom 5 (4,990)
   

1 odpowiedź

0 głosów
Wskazania z tego zasilacza sa dobre, bo ma on sterowanie cyfrowe i - jak pamietam - dzieki temu mozna mierzyc napiecia wlasnie poprzez odczyt jego wewnetrznych linii pomiarowych, ktore sa dostepne w formie cyfrowej wlasnie, przetwarzanej przez Corsair Link.

Pamietam, ze kiedys bylo glosno o braku kompatybilnosci tego wlasnie zasilacza z pewnymi plytami. Nie wiem, czy to tylko odprysk tego tematu, czy nie - ale sprawdzilbym w pierwszej kolejnosci komputer z innym zasilaczem. Oraz zmonitorowal przez te pare godzin napiecie w gniazdku, bo moze masz za duze wahniecia w sieci.
odpowiedź 18 sierpnia 2017 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (474,420)
...