Chłodzenie wodne CPU - problem z obrotami wentylatorów.

0 głosów
1 wizyta
Witam wszystkich serdecznie.

Poszukuję pomocy.

Właśnie zamontowałem chłodzenie wodne procesora (Intel i5 4670K - 3.4GHZ) DeepCooler Captain 240 EX na płycie głównej Asus Z87-Deluxe. Podłączyłem zgodnie z instrukcją producenta tzn; pompka pod CPU Fan a wentylatory chłodnicy pod CPU OPT Fan. Niestety wentylatory cały czs pracują na najwyższych obrotach tj 2166-2218 rpm.

W BIOS-ie pokazuje się informacja o obrotach wentylatora na złączu CPU Fan - 2166 (np) natomiast na złączu CPU OPT Fan- N/A

Przejscie do ustawień manual w advance mode nie daje wiele możliwości:

Można tam ustawić - Cpu speed low limit,CPU Upper Temperature,CPU Max. Fan Duty Cycle(%), CPU Lower Temperature, CPU Fan Min. Duty Cycle(%)

jakakolwiek zmiana wartości nie przynosi zadnej zmiany w obrotach wentylatorów chłodnicy.

Nawet zamiana miejscami podłączeń wentylatorów z pompą nie daje rezultatu po za komunikatem przy rozruchu o braku podłączonego wentylatora pod CPU Fan

dodam że posiadam obudowę Cooler Master Stryker (a więc duża) z czterema dodatkowymi wentylatorami a więc wysoka temperatura wewnątrz obudowy nie wchodzi w grę.

Być może ktoś miał podobny problem i wie jak go właściwie rozwiązać.

Z góry dziękuję za każdą pomoc.
8 grudnia 2017 w PC przez użytkownika maniutek47 Poziom 1 (160)
   

2 odpowiedzi

0 głosów
Nie używasz chłodzenia wodnego, a chłodzenie cieczą. Ściągnij i wypróbuj program AI Suite 2. Mozna w nim ustawiać predkości wentylatorów ręcznie lub są bodajże 4 ustawienia auto.
odpowiedź 9 grudnia 2017 przez użytkownika seveneleven Poziom 5 (2,840)
OK. Dzięki za radę. Wypróbuję ten program i zobaczymy.
Niestety również ten program nie widzi podpiętego wentylatora pod gniazdo CPU OPT Fan.
0 głosów
Nie chce byc niegrzeczny, ale sprzet na gwarancji w sytuacji, gdy nie dziala, jak nalezy - ma swoje wsparcie techniczne, gdzie NAJLEPIEJ rozwiaza kazdy problem.
 
Technical Support

Thank you for purchasing Deepcool products!

If you have any problems or questions with compatibility, installation, product specifications or any product inquiries, please feel free to contact us:
support@deepcool.com
Facebook: Deepcool Online
Skype: DEEPCOOL Support
WeChat: DEEPCOOL_Support

odpowiedź 9 grudnia 2017 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (474,420)
Dziękuję za sugestię ale okazało się że HUB posiada trzy gniazda czarne i jedno białe, które musi być obsadzone!? miałem wentylatory podpięte pod dwa czarne po zamianie wszystko działa poprawnie.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wszelką pomoc.
...