nietypowy (?) problem z netem w ultrabooku ASUS UX360C

0 głosów
1 wizyta
hej,

posiadam ultrabooka ASUS UX360C z win10, którego używam głównie na wyjazdy, czyli co parę miesięcy. Ostatnio po niego sięgnąłęm po dłuższej przerwie, odpaliłem, windows się zaktualizował, zrestartował i pojawił się komunikat "komputer zostanie automatycznie uruchomiony ponownie w ciągu minuty". I się restartował. I tak w kółko. Udało mi się wejść do trybu awaryjnego, odinstalowałem ostatnie aktualizacje, ale bez zmian. Zrobiłem przywrócenie systemu do zera, z czyszczeniem wszystkiego - także plików użytkownika. No i teraz najlepsze. Jest połączenie z WiFi, ale jak się próbuję połączyć przez Edge to nie ma połączenia. Co ciekawe, na "internet explorer" wyświetla się strona startowa od MS z newsami i są to newsy z dzisiaj - czyli net jest, jak klikam w taki news, to się otwiera www. Jak wpisuje swój adres (cokolwiek - wp.pl, google.pl) w IE - nie ma połączenia! Z pendrive'a wrzuciłem playera do filmów - zainstalował się, zapytał na koniec, czy pobrać kodeki - TAK - i ściągnnął je z netu w tle! Jednocześnie podobna próba z zainstalowaniem Opery, czy Firefoxa się nie powiodła. A wszystko to na czystym win10 i ustawieniach defaultowych.

Niestety lap jest po gwarancji, więc pewnie skończę w jakimś serwisie, ale macie jakieś pomysły co się mogło wydarzyć ???
10 kwietnia 2019 w Ultrabooki przez użytkownika flower Poziom 4 (1,900)
   

1 odpowiedź

0 głosów
Czysty Windows 10 to nie wszystko. Po pierwsze, musi to byc ostatni Windows 10, a po drugie - musisz miec sterowniki od producenta. Przejdz sie na strone Asusa, posciagaj wszystkie stery odnosnie WiFi (swoja droga wiekszego go*na, niz WiFi to nikt chyba w ostatnim stuleciu technologicznym nie widzial), poinstaluj, przepatrz managera urzadzen, czy jest cos do zainstalowania, ewentualnie przejdz sie na strony producentow hardware'u (np Realteka, jesli WiFi masz na Realteku) i stamtad posciagaj dla odpowiedniej wersji swojego systemu stery. Jak nic nie pomoze, mozliwych jest jeszcze kilka rzeczy, w tym ulamanie kabelka WIFi idacego do obudowy ekranu przy zawiasie na przyklad, odpiecie samego kabelka, czy tez pad karty WiFi = czyli serwis.
odpowiedź 12 kwietnia 2019 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (474,080)
...