Zalany telefon na gwarancji

0 głosów
1 wizyta
Jakiś tydzień temu byłem na dworze z kumplami i zaczął padać deszcz. Chmura się nagle pojawiła i nie mieliśmy się gdzie schować a że przy sobie miałem nowy telefon i chociaż był w kieszeni to nie wiem jakim cudem ale go zmoczyło i się zalał . Telefon był nowy i na gwarancji, kupiony tydzień wcześniej i chciałem się zapytać czy dałoby rade go oddać do sklepu tam gdzie kupiłem żeby naprawili. Oddawałem go już do jakiegoś serwisu gdzie naprawiają telefony, ale koleś powiedział, że wyświetlacz jest do wymiany i płyta główna i nie ma sensu go naprawiać bo koszt naprawy przekroczyłby koszt nowego telefonu. Chciałbym żeby mi tu ktoś napisał czy oni tam mogą zobaczyć że ten telefon był po zalaniu i czy przyjmą ten telefon jeżeli to z mojej winy się rozwalił.

czy przyjmą?
18 października 2019 w Urządzenia mobilne przez użytkownika Laster Poziom 4 (1,620)
   

1 odpowiedź

0 głosów

Oczywiście że przyjmą, ale potem sprawdzą ,ze byl zalany i Ci zwroca. Stracisz tylko czas. Oczywiście pewnie zaoferują Ci mozliwosć naprawy, będzie jednak droga ( w takich przypadkach lepiej czasami wybrac się do lokalnego punktu naprawy bo bywa taniej).

Ogolnie dobrze byłoby jeszcze włożyc ten telefon do pojemnika z pochłaniaczem wilgoci https://www.pochlaniacz-wilgoci.pl , zobaczysz czy to pomoże. Żel krzemionkowy ma bardzo dobre właściwości w  pochłananiu wilgoci, lepsze niż polecany ryz. Szkoda tylko, że nie włożyłeś telefonu wcześniej a czekałeś ponad tydzień.

odpowiedź 18 października 2019 przez użytkownika Berlinek Poziom 4 (1,180)
edycja 21 października 2019 przez użytkownika Berlinek
...