Wentylacja mechaniczna oraz grawitacyjna

+1 głos
1 wizyta
Czy ktoś ma moze wentylację grawitacyjna w nowym domu? Zastanawiałem się nad mechaniczną ale nie wiem czy bedzie mnie na to stać.
10 sierpnia 2020 w Inne przez użytkownika Laster Poziom 6 (5,720)
   

1 odpowiedź

+1 głos

Wentylacja grawitacyjna to nawiew i wywiew, czyli cyrkulacja, wymiana powietrza. Nawiewniki okienne odradzam, bo to tylko dziura w oknie, które kupiłeś pewnie, by były szczelne. Powietrze wleci, ale przy okazji hałas z zewnątrz, a przy tym to powietrze nie zdoła się przez grubość ramy ogrzać ani trochę i na nawiewniku może kondensować się para, bo jest po prostu mostkiem termicznym. Znacznie lepiej i skuteczniej zastosować nawietrzaki ścienne - przez blisko pół metra ocieplonego muru powietrze zdoła się ogrzać na tyle, że nie będzie dochodzić do skraplania wilgoci. Można też zastosować nawietrzaki z grzałką. Używanie mikrowentylcaji w oknach to tylko doraźnie - w kuchni przy gotowaniu, czy w łazience przy braniu prysznica itp. Trzeba pamiętać, że klamka w pozycji "na mikro" to sygnał i łatwy cel dla złodzieja - tak "zaryglowane" skrzydło można łatwo otworzyć.

Najlepiej skontaktuj się z nimi: http://www.ultrawent.pl/ Doradzą Ci ile kosztuje wentylacja mechaniczna. Firma oferuje rekuperację w Lublinie. 

odpowiedź 10 sierpnia 2020 przez użytkownika hapek1 Poziom 4 (2,160)
...