Monitor 27" do wszystkiego. Co wybrać?

+1 głos
wizyt: 206

Mam problem z wyborem monitora 27". Czytając recenzje, opisy, opinie nt różnych modeli zauważam że żaden tak naprawdę nie jest do końca idealny, a szukanie kompromisu to zawsze najtrudniejsza sprawa.

Jestem szczęśliwym posiadaczem DELLa 2209WA którego bardzo sobie cenię za bardzo dobre odwzorowanie kolorów, jego minimalistyczny design i to jak sprawdza się do wszelakich zastosowań. Zostanie on jako drugi monitor.

Z racji tego zacząłem się zastanawiać nad U2711 który obsługuje interesujące mnie WQHD i jest matowy, co również ma dla mnie duże znaczenie. Taki 2209wa tylko większy. Niestety on podobno straszliwie grzeje, żre dużo prądu i ma śrendnie podświetlenie.

Pojawia się pytanie: jako że monitor ma posłużyć na jakiś czas (dość długi, umówmy się) jako monitor główny - czy odświeżanie 60Hz nie będzie w pewnym momencie przeszkodą? Dysponuję kręconym GTX 980, chciałbym w pełni wykorzystać jego potencjał w grach, ale z kolei monitorów z wysokim odświeżaniem jest jak na lekarstwo, a jak już są to na matrycach TN. Czy da się z monitora 60Hz wyciągnąć więcej?

I czy ta różnica jest naprawdę widoczna dla oka?

Reasumując, moje oczekiwania:

 - 27"

 - 16:9

 - WQHD (?)

 - dobre odwzorowanie kolorów

 - matowy

 - wysokie odświeżanie

 - najlepiej z obsługą g-sync

Mam wrażenie że to trochę jak robienie masy na redukcji... czy ktoś może zaproponować coś co spełni powyższe założenia (przynajmniej w większosci)?

Zastosowanie: gry, multimedia, CAD, PS

Od razu mówię że dziwolągi pokroju 21:9 odpadają.

22 września 2014 w Monitory przez użytkownika 69Sephiroth Poziom 3 (670)
edycja 22 września 2014 przez użytkownika 69Sephiroth
   

1 odpowiedź

0 głosów
jeśli dysponujesz taką kartą to jedynie zostaje http://www.asus.com/Monitors/ROG_SWIFT_PG278Q/ ten monitor
odpowiedź 23 września 2014 przez użytkownika QizmoPL Poziom 8 (37,890)
...