MSI GE60 przegrzewa się... jak mu pomóc?

+1 głos
wizyt: 460
Witam mam problem z MSI GE60 2QE Apache PRO otórz wytwarza on bardzo wysokie temperatury.. między 90 a 95 *c na procku i karcie...
Aluminiowa obudowa w okolicach wylotu z wentylatora ?(lewy górny róg) nagrzewa się tak mocno że lepeij jej nie dotykać w trakcie gry ;)

Czytałem że te modele tak mają ale czy jest sposób aby zmniejszyć te temperatury przy obciążeniach?  Nie chce go katować żeby się za szybko nie skończył...

Przymierzam się do zakupu podkładki Cooler Master NotePal U3 Plus bo (chyba) tylko w niej da się indywidualnie zmienić położenie wiatraczków i skierować powietrze bezpośrednio we wlot pod lapkiem...

Czekam na podpowiedzi :)
29 października 2015 w Laptopy przez użytkownika Smutasek Poziom 2 (450)
   

2 odpowiedzi

0 głosów
Jeżeli ten model tak ma to dużo nie zdziałasz, aczkolwiek warto by było zobaczyć czy wylot powietrza a raczej jego radiator nie jest zapchany kurzem itp, być może cięzko mu się oddycha. Jeżeli po przeczyszczeniu nadal jest jak jest, to raczej nic nie zdzialasz, podkladka na pewno sie przyda, byc może zbije pare stopni.
odpowiedź 29 października 2015 przez użytkownika raffal81 Poziom 7 (10,190)
Nie jest zapchany :) Czystość takich miejsc i całego laptopa to u mnie podstawa nie tylko dlatego że ma on 3misiące, a kosztował kupe kasy ale też bo z zaniedbania i zapchania kurzem radiatora spaliłem kiedyś w stacjonarnym procesor :)
Temperatura jest nieco za wysoka - powinna oscylować w granicach 90 'C (przy czym duże znaczenie ma tu również cały szereg warunków otoczenia zewnętrznego)
Generalnie wszystkie lapki z prockiem i7 i kartą GTX określane są mianem "grzejników"... Konstrukcje układów chłodzenia  w 15 skazują nas na tego typu problemy o czym producenci doskonale wiedzą, ale nic nie zrobią bo "przegrzanie" nie podlega gwarancji...

Podkładki nie za wiele pomagają temperatura spada o kilka stopni co nie jest do końca warte wydanych pieniędzy... Lepiej pogadaj z autoryzowanym serwisem gwarancyjnym czy jest opcja zmiany past / termopadów na lepsze i ewentualnie wymiany chłodzenia na bardziej wydajny układ...

Jedyne rozwiązanie to nie obciążanie maxymalnie sprzętu przez dłuższy okres czasu... Laptop to kompromis pomiędzy mobilnością a wydajnością zatem gry ustawiaj na niższe graficzne i tyle...
Na pomysł by skontaktować się z autoryzowanym serwisem nie wpadłem, a wiem że wymiana pasty może trochę pomóc także dzięki ! :)

Komputer grzeje się tak samo przy ustawieniach ultra jak i wysokich a na średnich nie mam zamiaru grać ponieważ po to wydałem więcej kasy na procka i grafe by cieszyć się wyglądem i płynnością w grach :)
+1 głos
Ja w takich przypadkach robie klientom serwis chlodzenia, czyli rozbieram lapka, czyszcze dokladnie chlodzenie (w tym miejscu juz widac, czy nie jest uszkodzone), przypatruje sie jego filozofii i tam, gdzie sie da - robie copper mod-a, po czym wymieniam termopady (o ile sa), zmieniam paste na dobrej jakosci i usuwam drobne usterki (na przyklad niektorzy producenci wala kawalki sztywnej folii aluminiowej na procesor, zeby bylo niby lepsze rozpraszanie ciepla - wiec zdejmuje w cholere i zastepuje albo copper modem (jak jest miejsce), albo zastepuje sama pasta dobrej jakosci - co w sumie daje lepsze efekty. Warto tez wiedziec, czy klient sam sobie nie zmienil procesora na wlasna reke, zostawiajac jednoczesnie oryginalne chlodzenie - bo w takim przypadku moze sie zdarzyc, ze nowszy procesor konsumuje wiecej wat od starego, a chlodzenie nie jest do tego przygotowane.

Niezaleznie od tego uswiadamiam klienta, ze taki laptop na lozku, kocu itp - to NIE jest dobry pomysl i tylko biurko go uratuje na dluzsza mete, lub jeszcze lepiej - podkladka chlodzaca.
odpowiedź 29 października 2015 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (475,040)
Fajnie o tym piszesz :) serio tak się przykładasz do tego i masz taką wiedzę? Daj znać gdzie pracujesz ! :) Odwiedzę Cie ;)
Ikonka i nick mowia same za siebie :)
no tak... ale na wyspy to go nie chce wysyłać ;)
...