Jaki to bedzie dysk

0 głosów
wizyt: 74

Mam taki problem jaki to bedzie dysk? Chodzi mi gdzie mozna kupic taki dysk i jaki to jest? Dostalem odpowiedz od firmy Asus ,,dyski typu m.2 2280 typ M key. Jeżeli planuje Pan zakup nowego dysku, sugeruję zakupić dysk w standardzie AHCI. Najnowsze dyski typu nvme często nie działają lub powodują problemy w laptopach, może Pan mieć problemy z kompatybilnością.''

Pozdrawiam 

24 stycznia 2016 w Dyski twarde przez użytkownika sebastian137a Poziom 2 (350)
   

2 odpowiedzi

0 głosów
Tak właśnie wygląda zamknięte kółko nazewnictwa - zaczynam od mało istotnej strony problemu - gdzie portale klepią, jak mantrę "dyski" w odniesieniu do SSD, bo mają wytłumaczenie, że "przecież w sklepach tak je nazywają", a sklepy powołują się na "wszystkich innych"" (czyli portale), a w Asusie tylko siedzą i powtarzają te brednie, zamiast pójść po rozum do głowy i sięgnąć źródła - czyli ... opakowania. Podobne jaja są z liczebnikami porządkowymi pisanymi cyframi, czyli jeśliby napisać, ze Polacy zajęli trzecie miejsce w konkursie drużynowym skoków narciarskich w Zakopanem, to wychodzi - według komputerowych korektorów - "Polacy zajęli 3. miejsce", gdzie kropka po trójce to ewidentny błąd, wywodzący sie .... z "we Worda", który ledwo się wpojawił w Polsce, zaoferował z miejsca wiele "ulepszeń", w tym właśnie numerację list. I w takim przypadku kropka po trójce jest jak najbardziej uzasadniona, tyle tylko, że ... wczesna wersje owego "we Worda" (piszę z przekąsem, bo wszyscy piszą "we Wordzie") posiadała też i masę błędów, w tym także przenoszenie owej kropki z list na wszystko inne pisane cyfrą. Stąd wzięła sie kropka po liczebniku pisanym cyfrą - NIE Z JĘZYKA POLSKIEGO, JEGO HISTORII I TRADYCJI, tylko z marnego buga microsoftowego, gó***anego produktu :) Bo w języku polskim nadal obowiązuje reguła, że po kropce piszemy następny wyraz dużą literą.... no więc jest konflikt, którego nikt raczy znowu nie zauważać, a historycznie powinno się pisać "3-cie miejsce".

Wracając do meritum - SSDka (którego wcale nie trzeba nazywać dodatkowo, jako że posiada on już w sobie nazwę) wybieraj właśnie takiego, jak pisałem - i jakiego radzi Asus: 2280, kluczowany typ "M", AHCI. Powtórzę więc modele raz jeszcze: Samsung Evo 850 M.2, czy też Crucial MX200 M.2 (ten jest nawet 2260, co oznacza krótszą długość zwyczajnie) oraz przypomnę, co ju z pisałem" "Niezaleznie od porownania z innymi napedami - jesli nawet wybierzesz Kingston'a, to w porownaniu do dysku twardego i tak bedziesz bardzo zadowolony"
odpowiedź 24 stycznia 2016 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (475,040)
edycja 24 stycznia 2016 przez użytkownika jeomax.co.uk
0 głosów
Witam

Ja równiez polece Ci Napęd SSD Samsung Evo 850 M.2
odpowiedź 25 stycznia 2016 przez użytkownika -ZIBI- Poziom 8 (49,610)
...