Jak podłączyć Tablet Acer Iconia Tab A700 do komputera?

0 głosów
wizyt: 107
Cześć!

 

Mam Tableta Acera Iconia A700. W zestawie producent dołączył przejściówkę, która z jednej strony kończy się męskim wtykiem mikro usb (wsuwa się do portu w tablecie), a kończy się żeńskim gniazdem typowego USB.

Chcę połączyć mój tablet z komputerem. W obecnej sytuacji rozumiem, że muszę mieć kabel o końcówkach męskich USB A - USB A. Jednak po zakupie tego kabla mój komputer nie widzi tabletu, a tablet nie widzi komputera.

Gdy do tej samej przejściówki podłączę kabel od telefonu, a do niego mój telefon (Galaxy S4), oba urządzenia się wykrywają.

Wywnioskowałem zatem, że kabel o końcókach USB A męski - USB A męski musi być jakiś inny niż typowy ze sklepu za parę groszy.

Czy wiecie, jaki dokładnie kabel jest mi potrzebny?

Pozdrawiam!
9 marca 2017 w Urządzenia mobilne przez użytkownika Ludzior Poziom 1 (120)
   

1 odpowiedź

0 głosów
Znalazłem w instrukcji: Transferring files between your tablet and a PC Your tablet and any connected storage devices can be accessed from a PC with a USB connection. Connecting to a PC as a USB storage device Download and install the latest USB driver on your computer before connecting your tablet to the computer. Visit www.acer.com for the latest drivers: Select Support, Download, ICONIA TAB. Select your tablet model, and then the Driver tab, select USB and accept the download. This allows you to transfer your personal data to or from your PC, using your PC’s file explorer. Using the micro USB to USB cable, connect the micro end into your tablet and the other end into your computer. After a short delay, your tablet's internal memory will be visible as a Portable Device in your PC’s file explorer. Select the Acer Iconia Tab icon to see your tablet’s internal memory and any additional memory (SD card or USB devices) attached to your tablet. POWODZENIA
odpowiedź 9 marca 2017 przez użytkownika adamk1985 Poziom 9 (52,800)
Nic z tego - nie działa.
To "short while" wcale nie jest czasem takie "short" - u mnie schodzi nawet kilkadziesiat sekund przy roznych urzadzeniach, a mam i5, SSD i 16 GB RAMu. To po pierwsze. A po drugie - jaki masz system operacyjny, bo nie napisales ?
Mam Windowsa 8.1. Czekanie nawet kilku minut nie pomaga, żeby komputer w końcu zobaczył A700 podłączoną przez zwykły kabel USB - Micro USB.
Sterowniki pobrane?
Mało tego, że pobrane... nawet zainstalowane :)
Upewnie sie tylko, bo mnie tez czasem sie zdarza popelnic grzech rutyny: jak pisales o podlaczaniu telefonu tym kablem/przelotka, to mowiac o wykrywaniu miales na mysli to, ze widac karte telefonu w systemie i mozesz sobie pliki przegrywac, czy tylko slyszales pipniecie USB i wywnioskowales, ze telefon jest widoczny (podczas gdy "tylko" sie mogl ladowac przez USB) ? A pytam, bo kable USB rzeczywiscie sa w dwoch wersjach - jedna jest tylko do ladowania, a druga z podpietymi juz liniami danych umozliwia zarowno ladowanie, jak i wymiane danych.
Jak podłączałem tym samym kablem telefon do komputera, to oba urządzenia się widziały i był możliwy transfer plików.
A podcza podlaczania tableta w menadzerze urzadzen cos sie dodaje/zmienia ? Masz najnowszy firmwware w tym Acerze (na forach ludzie pisza, ze procesy apdejtowania "zabijaly" te tablety, wiec Acer sie wycofal z nich) ?
Gdy go podłączam do kompa, menedżer urządzeń nic nie wykrywa.
Co do software'u - na pokładnie jest andek 4.1.1
Wersja obrazu: Acer_AV051_A700_RV16RC02_WW_GEN1
Numer kompilacji: Acer_AV051_A700_1.050.00_WW_GEN1

Systemu nie da się zaktualizować z poziomu ustawień urządzenia. Wyskakuje powiadomienie, że: Usługa aktualizacji jest tymczasowo niedostępna. Spróbuj ponownie później (...).
Wrzuć screen z managera urządzeń - może masz jakiś wykrzyknik przy podłączonym urządzeniu...
Próbowałeś podłączyć go pod live Linux?? Ja po przejściu na W10 mam obok postawionego linuxa właśnie bo takie cyrki mi się ze sterownikami dzieją, że szok...

Jeszcze jedno - a Tablet widzi połączenie kabla do kompa? Powinien zacząć się ładować to po pierwsze a po drugie uruchamia się automatem "asystent podłączenia poprzez USB" - tak teraz pomyślałem że może masz uszkodzone gniazdo w tablecie (znajomy tak miał z telefonem - komputer nie widział a ładowaka oryginalna 2A go ładowała, okazało się że gniazdo się "odpieło" od PCB i trzeba było "liznąć" lutownicą żeby wszystko wróciło do normy)
...