Kabel Displayport

0 głosów
1 wizyta

Witam, Kilka dni temu wymieniałem kartę graficzną(Gigabyte GeForce GTX 1660 OC 6G) i zauważyłem, że nie posiada wejścia na kabel, który miałem przez cały czas podpięty do monitora(Asus VG248QE), czyli Dual Link. Zostałem więc zmuszony do zakupu kabla Displayport, dlatego następnego dnia udałem się do najbliższego sklepu elektronicznego, wcześnie na ich stronie upewniłem się czy takowy posiadają. Niestety nie mieli nic, nawet hdmi 3.0 albo przejściówki xd, generalnie nie polecam, nie będę podawać nazwy, żeby nie reklamować tego badziewia. Po drodze do domu napotkałem na inny mniejszy sklep i udało mi się zakupić kabel Displayport. Po podpięciu kabla nie mogę ustawić 144hz, podpinałem do różnych portów, bez żądnych rezultatów. Kabel to jakiś noname, lecz sam sprzedawca powiedział mi, że używa takiego samego i wszystko działa poprawnie. Pytam więc czy to ja coś źle zrobiłem czy jak. Z góry dziękuje za pomoc.monitor.png

 
27 maja 2019 w Akcesoria przez użytkownika Enigma Poziom 1 (150)
edycja 27 maja 2019 przez użytkownika Enigma
   

2 odpowiedzi

0 głosów
Karta graficzna nie posiada żadnego wEjścia, ma tylko wYjścia. Chyba, że ma przy okazji funkcję framegrabbera i jest kombajnem.

Lepiej, żebyś "w komputerach" uważał na szczegóły, bo potem takie właśnie kwiatki będziesz miał. Kabel DisplayPort musisz mieć w wersji 1.3 co najmniej (albo oznaczony jako HBR3). Sprzedawca mówił, że "wszystko" to znaczy 144 Hz też ? Niech zademostruje w sklepie to "wszystko", to się przekonasz, ile prawdy w tym jest.
odpowiedź 28 maja 2019 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (475,040)
0 głosów
Witam Cię serdecznie

a jaki dokładnie kabel kupiłeś ??

model i wersja ??

Żeby poprawnie sterownik wykrył 144Hz musisz mieć DP w wersji 1.3

Pozdrawiam
odpowiedź 29 maja 2019 przez użytkownika -ZIBI- Poziom 8 (49,610)
...