Jakie kolumny do słuchania muzyki

0 głosów
1 wizyta
Witam
Szukam mocnych kolumn podstawkowych do  salonu ok. 32m2. Docelowy odsłuch, tzn. jakby miejsce wydzielone w salonie (tv, stół, kanapa, fotele), to ok.14m2 i kolumny od miejsca odsłuchowego 2.5m.
Muzyka jakiej słucham to różna. Głównie Pop/Rock + trochę hiphopu, muzyki filmowej. Ma być dpbra podstawa basowa + lubię troche ostrzej na górze, wtedy tworzy się efekt przestrzennošci. Muzyka ma być czysta, a nie jak zza kotary.
Fajnie gdyby sprzęt dawał radę w filmach. Wiadomo, suba nic nie zastąpi, ale aż tak to nie potrzebuje.
Wzmacniacz chciałbym z dac, żeby spiąć TV.
Posiadam Chromecast Audio.
Budżet to 5-6 tys.
Co mi wpadło w oko, to Magnat mr780+Monitor Audio Silver 100
2 stycznia 2023 w Inne przez użytkownika Laster Poziom 6 (8,540)
   

1 odpowiedź

0 głosów

Do twoich preferencji raczej brałbym podłogówki niż podstawki.A co do Magnata,miałem ostatnio 2 sztuki zamówione z dwóch krańców Polski,pierwszy był wadliwy ale stwierdziłem że zamówię drugi.Oby dwa na początku działały normalnie,pierwszy szybciej trochę coś zaczął szwankować.Mianowicie sterowanie z pilota głośnością zawieszało same podglasnianie i ściszanie tzn czasami potrafilo się samo podglosnic lub ściszyć dopóki nie nacislem głośności jeszcze raz.Gdybys odszedł od sprzętu samo by Ci zglosnilo na maxa.Piloty oby dwa sprawne,błąd komunikacji podczerwieni w samym wzmacniaczu.Chcialem zrobić aktualizację bo wiem że można ale na necie nie mogłem znaleźć pliku,sam poradnik.Moze ja miałem takiego pecha, ale raczej nie możliwe wydaje mi się że wyszła wadliwa seria wypuszczona na rynek.

Duże znaczenie tutaj ma rownież fakt jak przygotujesz pomieszczenie. Dobrze jest zamontować odpowiednie panele akustyczne tak aby poprawić w nim jakość dźwięku

https://www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-panele-scienne/panele-scienne-i-boazeria/panele-scienne-akustyczne,a3414.html

Panele takie możesz zamowić w sklepie Leroy Merlin. 

odpowiedź 3 stycznia 2023 przez użytkownika Berlinek Poziom 6 (5,330)
...